Ігор Терехов обговорив з батьками Основ’янського району формат навчання дітей (відео)

18.08.2023 10:45   -

Яким буде новий навчальний рік. Який формат навчання для своїх дітей обирають батьки школярів і чи буде облаштоване безпечне місце у Харкові для учнів. Так, щоб розставити всі крапки над “і” з цього приводу Міський голова Ігор Терехов і зібрав батьків вихованців шкіл Основ’янсього району на спільній зустрічі, так аби почути позицію кожного.

ОЛЕНА МАТИ ШКОЛЯРА
2022-2023 рік ми навчалися онлайн. Із тією ситуацією, яка зараз в Харкові і особисто моя, що навчання повинно проходити тільки онлайн. Задля безпеки дітей. Це особисто моя думка. Якщо батьки дійсно хочуть займатися, і щоб їх діти були освідченими, то звичайно це теж робота батьків. Виконувати домашні завдання і слідкувати, щоб відвідували онлайн-уроки. Звичайно це теж велика робота батьків. Але задля безпеки, задля життя – тільки онлайн-навчання.

ВІКТОРІЯ МАТИ ШКОЛЯРА
Ми були у Німеччині 1,5 року. І це було додаткове навантаження на дитину. Тому що він ходив до школи в Німеччині, він вивчав німецьку мову. Стрес, стрес і стрес. І ще онлайн. І наші знання, на жаль, на сьогоднішній момент, трошечки жахливенько. Там, де індивідуальна робота проводилась, там є чим пишатися. Ми зараз будемо в Європі ходити до онлайн-школи, а потім я планую, що ми повернемось сюди до України і будемо навчатися. Якщо буде комбіноване, будемо комбіновано ходить, якщо будуть онлайн. Ну вже як є.

Мер Харкова переконаний, батьки мають право обирати де і в якій формі діти зможуть навчатися з 1 вересня. Коли на кону життя дітей, то тут все інше – зайве. Хоча, на даний момент, єдине стовідсотково безпечне місце у Харкові – це метрополітен. На декількох станціях комунальники готові облаштувати освітні простори зі всім необхідним. Більш того, дітей будут і підвозити, і годувати.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Навчатися школяри будуть і під пильним контролем правоохоронців. Тому віддавати дітей на офлайн уроки, чи залишити вдома – справа суто індивідуальна.

СЕРГІЙ БАТЬКО ШКОЛЯРА
Я, як батько дитини, яка навчається в цій школі в 3-му класі хотів би сказати, що дійсно для соціалізації її, хотілося б щоб це відбувалося офлайн. В аудиторії, в класі. Але враховуючи, що яка безпека у нашому місті , я маю на увазі, коли ракета за лічені хвилини, а то і секунди відлітає і прилітає, то розумію, що безпечного місця знайти дуже важко. І наскільки я знаю, і наскільки я спілкувався з іншими те, що зараз пропонується метрополітен, не дуже влаштовує, напевне що мою сім’ю. То в цьому випадку я більш за онлайн, але будемо щось розбавляти для соціалізації дитини.

ОЛЕНА МАТИ ШКОЛЯРА
У мене 2-є дітей. Одна дитина йде до 1-го класу і друга дитина переходить у 5-тий клас. За старшу дитину я не переживаю. Бо у нього був дитячий садочок, де була підготовка до школи. Був перший, 2-1 частково, бо був ковід, 3-й з ковідом. 4-тий вже зрозуміло, навчались, як навчались. Але в нього є база, фундамент. Знає як себе поводити, вибудуваний зв’язок з вчителем. Я навіть не казала, сину, йди, сідай. Він сам себе контролює. Бо знає і дорослий. А маленька дитина у якої не було достатньо підготовки, не було садочка і офлайн для мене кращий варіант. Бо навчити дитину писати по інтернету – це дуже важко. Навчити читати , теж важко. Хоча моя дитина – інклюзивна,- з вадам розвитку, але ми підготувалися до школи. Дитина вміє читати, дитина рахує.

ЛЮБОВ МАТИ ШКОЛЯРА
Конкретно моя девочка в этом году закончила год вообще. Она у меня умничка, она у меня вообще хорошо учится и у нас возобновились курсы – дополнительные занятия по английскому языку и ребенок у меня на удивление на отлично: у нас 11, 10, 12 баллов. А переживать, довезли, не довезли, попали в метро, не попали в метро. Метро – это шахта. Это подземный тоннель. Нет в городе такой медицинский комиссии, которые бы сказали, может мой ребенок находится столь длительное время под землей или нет. Лично, когда я спускаюсь в метро у меня начинается шум в голове, рассеянность появляется.

Під час бесід з батьками Ігор Терехов заявив, що вже на державному рівні ухвалені нові норми так званих ДБНів. Тому Харків стає до роботи з будівництва у місті надійних бомбосховищ. Справа не з дешевих, але такі захисні споруди потрібні місту, що живе поруч з країною агресором. Більш того, зараз на всіх рівнях працюють і над тим, щоб закрити небо над Харковом від ворожих ракет.

ОСТАННІ НОВИНИ