Ігор Терехов розповів, що потрібно Харкову, щоб люди повернулися додому (відео)
Харків в 2022-му році, і Харків сучасний. Зміни у життєдіяльності міста, болючі питання, настрої містян та що потрібно, аби люди поверталися до міста. Про все це харківський міський голова поговорив з міжнародними журналістами.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Місто сьогодні – це не місто, яке було до війни. Дуже багато розтрощених будівель, дуже багато людей, які загинули, поранених людей. Але незважаючи на все, дух незламності він є у нашому місті. Так, сьогодні ми переживаємо дуже важкі часи, бо ви розумієте, що кожного дня вибухи лунають, кожного дня гинуть люди. Кожного дня серйозні руйнації. Звісно, це не може не відображатися на настрої людей. І особливо на минулий тиждень, який був, був дуже важкий. Були жахливі прильоти з боку рф. Крім цього, були дуже багато смертей. Поранених людей. Ну і руйнацій, звісно. Тому звісно це не може не відображатися на харків’янах. І сьогодні завдання для всієї влади це знайти, привзти і розташувати ППО найсучасніше з тим, щоб закрити небо.
Журналісти цікавляться, наскільки зараз ситуація схожа з тією, що була весною 2022-го. Ігор Терехов, пригадує, тоді і зараз – це абсолютно дві великі різниці. На початку повномасштабного у місті практично нічого не працювало, вулиці міста були пустими. У Харкові на той час залишилося 300 тисяч людей. рф весь час обстрілювали Харків зі всіх видів зброї. Цієї ж весни місто живе, ходить транспорт, працюють кав’ярні. Функціонують всі сфери. Згідно інформації мера зараз в місті перебуває 1 мільйон триста тисяч людей. Офіційно у місті 220 тисяч вимушених переселенців. Не враховуючи неофіційні дані. Та все ж півмільйона харків’ян, каже міський голова, виїхали з міста з різних причин. Хтось не витримав, хтось заради того, щоб вберегти дітей. Хтось, аби врятувати своє життя. Хоча, каже мер Харкова, місто щодня робить все можливе, щоб харків’яни повернулися додому. Але тут все впирається в питання безпеки.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Люди будуть повертатись, коли вони будуть відчувати себе у безпечних умовах. Якщо буде сучасніше ППО, дуже багато людей повернеться. Люди не в змозі витримувати і постійно перебувати в напрузі. Як натягнута струна. Це неможливо, хтось може витримувати, хтось не може витримувати. Тому всі хочуть повертатися, бо вони відчувають, знаєте, в інших країнах , у інших містах себе як люди, які тимчасово приїхали, як у гостях.
Систему безпеки у Харкові можна створити, каже мер. Та на це потрібна воля і рішучість цивілізованого світу, підкреслив Ігор Терехов. І як тільки це буде зроблене, Харків зможе вільно дихати, жити і працювати. І відповідно, люди зможуть повернутися до міста. А щоб ще й залишилися, то Харків вже робить важливі кроки на зустріч харків’янам: у місті безоплатний проїзд, функціонують соціальні кухні, для підприємців скасовані всі місцеві податки. Також муніципалітет працює над питанням щодо енергетичної незалежності.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
Міжнародні ж журналісти цікавляться, як дії росії вплинули на місцеву економіку та промисловість. Дехто, каже мер, передисокував свої підприємства в інші регіони, також має місце відтік ІТ-спеціалістів. Тому війна позначилась фактично на кожній зі сфер життя Харкова, акцентує Ігор Терехов.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Якщо б всі були і працювали, то ми б отримували приблизно на 30% більше бюджету, ніж зараз. Так, це не пряма пропорційність, але це дуже важливий показник. В основному ми урізаємо комунальні видатки на такі речі як благоустрій. Будівництво нових доріг, будівництво нових комунальних об’єктів. Це не стосується житла, відбудови, відновлення житла, але і на них теж коштів катастрофічно не вистачає. Не робимо, не ремонтуємо зараз під’їзди, аварійно тільки ремонтуємо дахи. Не встановлюємо нових шкільних стадіонів та дитячих майданчиків. Не будуємо парки, сквери, які у нас були в майбутньому в планах. Економимо і на вуличному освітленні, на жаль. Не придбаємо нових трамваїв, тролейбусів.
Так, бюджет місто вимушене використовувати так, щоб вистачало на головні статті. А якщо б були кошти, то темпи відбудови пошкодженого житлового фонду, критичної, соціальної та іншої інфраструктури були б в рази динамічнішими. Ворог же щодня наносить колосальних руйнацій Харкову, особливо починаючи з 20-х чисел грудня 2023 року. У березні, нагадує журналістам, взагалі знищив всю енергетичну сферу. Власне тому, наступної зими Харків планує скласти ще один іспит – перейти на децентралізацію енерго, тепло та водопостачання. Зараз місто шукає на цей перехід кошти. Щодо того, якими стали харків’яни, то вважає міський голова, саме темні часи згуртували всіх.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Сьогодні ми стали однією родиною і це не якісь там згадки, вигадки. Я пам’ятаю, коли у нас був жахливий «прильот» шахедів і вони попали в нафтобазу і потекли лавини, такі як вулкани вогняні в житлові приватні будинки, коли заживо згоріли діти , цілі родини. І тоді люди залишилися без житла , залишилися без речей, без нічого, я тоді закликав харків’ян зробити такий хаб, і дати все, хто що може. Опівдні звернувся і вже через дві години проїхати до цієї школи, де ми збирали речі було неможливо. Коли Херсону було дуже важко і я теж закликав харків’ян допомогти Херсону, ви би бачили скільки людей відгукнулося. І все що необхідно, було зібране. І ми декілька фур відправили до Херсона. І останній випадок, коли постраждав наш водій тролейбуса. І ми закликали зібрати кошти на його картку півтора мільйона за добу.
Зараз, вважає мер, головне завдання – зберегти місто, а відтак примножити всі здобутки, традиції і зробити його ще кращим. Ось така позиція Ігоря Терехова щодо майбутнього Харкова.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Штрафи, виплати та відстрочки: яких змін очікувати у серпні 2025?
- Медики швидкої реанімували харків’янина, що пережив клінічну смерть
- Через обстріли Харківщини військами рф постраждали дві жінки
- 18 ворожих ударів за тиждень. Звіт ДСНС щодо надзвичайних ситуацій у Харкові
- На Харківщині через коротке замикання загинула жінка