ЮНІСЕФ у Харкові: стратегія відновлення “Харківводоканалу” вплине на життя кожного містянина
У місті, яке щодня тримає оборону, вода – це не просто ресурс. Це – гарантія виживання. У лікарнях, у школах, у кожній домівці. І прифронтовий Харків навіть в умовах військової агресії продовжує забезпечувати стале водопостачання для мешканців.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Сьогодні ми реалізуємо додаткові заходи щодо диверсифікації джерел постачання води. Так у Харкові зʼявляються свердловини, які забезпечують подачу води у лікарні. Також ми встановлюємо бювети з безкоштовною водою для населення. Але водночас ми розуміємо, що ця галузь потребує докорінних системних реформ.
Проблема водопостачання є і буде актуальною для всіх українських міст у найближчі роки, однак наразі, заручившись підтримкою міжнародних партнерів, Харків має можливість вирішити ці питання в стислі строки – підкреслює очільник мегаполіса.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Чітке планування, високі технології, раціональне використання водних ресурсів – це те, що дасть нам змогу забезпечити стійкість та безпеку водопостачання у всіх великих містах і в такому місті як Харків.
Саме тому нині представники ЮНІСЕФ особисто завітали до Харкова, щоб у тандемі з місцевою владою та міжнародними партнерами презентувати Дорожню карту та стратегію відновлення харківського водоканалу. Ця розробка має на меті комплексну трансформацію водопостачання відповідно до європейських екологічних та технічних стандартів. І низка кроків на шляху до окреслених цілей уже була зроблена.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
У рамках цього проєкту ми зробили перший, але дуже важливий крок. Ми йдемо шляхом обʼєднання двох комунальних підприємств – це ХТМ та «Харківводоканал». І як результат цього обʼєднання ми отримаємо ефективне підприємство, яке забезпечить надання якісних та безперебійних комунальних послуг на рівні стандартів Європейського Союзу.Цей продумай план дій відновлення та розвитку підприємства вже на першому етапі дасть чіткий сигнал для усієї міської громади, що місто буде з водою – якісною та доступною. Подібний план у нас є і стосовно теплопостачання. Він відомий як енергетичний острів.
Майже рік команда вітчизняних фахівців разом із представниками ЮНІСЕФ та міжнародними донорськими організаціями працює над тим, щоб нова система стала не просто планом ремонтів, а виступила прикладом для наслідування для решти українських міст.
НІКОЛАС ОСБЕРТ ГОЛОВА ВІДДІЛУ ВОДОПОСТАЧАННЯ, САНІТАРІЇ ТА ГІГІЄНИ ЮНІСЕФ
Протягом останніх 10 місяців ми разом із вами працювали над створенням цієї дорожньої карти і дуже, знаєте, захоплені духом та лідерством, яке ми спостерігали під час цієї роботи. І сьогодні ми будемо проводити фінальний раунд консультацій з цього приводу для завершення роботи.
І це не просто гучні слова. За ними – програма, що повністю відповідає пріоритетам Харківської міської ради, серед яких екологічна стійкість, каталізація економічного зростання, інвестиційна привабливість та відновлення регіонального лідерства мегаполіса.
МУНІР МАМЕДЗАДЕ ГОЛОВА ПРЕДСТАВНИЦТВА ЮНІСЕФ В УКРАЇНІ
Вода є стратегічною важливістю, як сказав мер.Це надзвичайно важливо для процесу вступу в ЄС і це є розумний ресурс, який ми маємо правильно збирати. Харків зараз є насправді чемпіоном у дотриманні стандартів ЄС. І я впевнений, що місто має пишатися цим. Переконаний, що інші міста також будуть наслідувати приклад Харкова. Також ця дорожня карта допомагає нам заручитися підтримкою партнерів і це дасть змогу отримати змішане фінансування як з місцевих ресурсів, так і з міжнародних. І я знову ж таки хочу подякувати мерові та його команді, що кожна інвестиція, яку ми проводимо в Харкові, вона доповнюється внутрішніми ресурсами. І насправді це вражаюча історія, якою ми можемо ділитися, особливо під час війни.
Серед ключових напрямків, що вміщує стратегія, – енергоефективність, модернізація обладнання, сучасна водопідготовка та очищення стоків. Це не просто технологічний апгрейд – це зміна філософії підприємства, яке продовжує боротися з наслідками ударів, але разом з тим, дивиться в майбутнє.
ЄВГЕН КАУРКІН В.О. ГЕНЕРАЛЬНОГО ДИРЕКТОРА КП «ХАРКІВВОДОКАНАЛ»
Потрібно не тільки відновлювати обʼєкти водопостачання в наслідок «прильотів», а потрібно думати і про розвиток підприємства. І саме це стало тим поштовхом, що ми сьогодні презентували за участю мера міста, за участю працівників ЮНІСЕФ, долучили до цього міжнародні донорські організації. Основні акценти зосереджені на зменшенні витрат електричної енергії, на приготування і доставку води до споживачів, модернізацію існуючого обладнання, також впровадження сучасних методів і водопідготовки, і водоочищення стоків по місту.
Але найголовніше – мешканці Харкова відчують реальний результат. Модернізація водопостачання дозволить зменшити собівартість подачі води. У підсумку – тарифи зможуть залишатися стабільними.
ЄВГЕН КАУРКІН В.О. ГЕНЕРАЛЬНОГО ДИРЕКТОРА КП «ХАРКІВВОДОКАНАЛ»
Подальші кроки вже зрозумілі – це покрокова реалізація того плану заходів, що сьогодні був представлений в розрізі другої концепції, яку ми за дорученням мера впроваджуємо – енергетичний острів. Це буде, мабуть, дуже ефективно. Яку перевагу відчують мешканці – це скорочення витрат на виробництво куба води і саме собівартість нам дозволить хоча б певний час не підвищувати тарифи.