Электронные медкарточки планируют запустить в обиход в следующем году
Система електронних медичних карток успішно працює у багатьох країнах, натомість для України – це тільки нововведення, на яке МОЗівські чиновники багато сподівань, насамперед щодо вирішення проблеми – впорядкування інформації, адже сьогодні в різних медзакладах у пацієнта різні картки та записи і зачасту в них вцілому не містится вся інформації про пацієнта.
Міністерство охорони здоров'я України У 2019 році дані будуть передаватися в електронну медичну картку, робота якої забезпечується державою. Дані можуть збиратися в декількох закладах, і завдяки тому, що вони зберігаються в централізованій системі, в подальшому будь-який заклад охорони здоров’я та будь-який лікар можуть мати доступ до цих даних практично в цілодобовому режимі.
Впровадження електронної медичної картки проходитиме в кілька етапів. На початку 19-го року лікарі, які надають первинну медичну допомогу, вноситимуть дані про амбулаторні візити пацієнтів, а також матимуть змогу виписувати електронні рецепти та направлення. А от електронні листки тимчасової непрацездатності планується ввести лише в середині року, а разом з тим і розпочати внесення в електронну медичну картку консультативні висновки та результати лабораторних досліджень хворих. І тільки на початку 2020 року дані про пацієнтів вноситимуть вже і стаціонари медзаклдів.
Міністерство охорони здоров'я України Кожен окремий електронний медичний запис, що вноситься в інформаційні системи, — це невеликий обсяг інформації, «цеглинка», з яких у подальшому можна будувати виписки, звіти, форми. Одночасно з впровадженням електронної медичної картки МОЗ України працює над спрощенням паперового документообігу за принципом: дані, які збережено в електронній формі, не потрібно дублювати на папері.
Але враховуючи, що всі ці нововведення потребують часу для втілення записи в електронній і паперовій формах діятимуть одночасно. При цьому на елпектронний сервіс з існуючих зараз паперових карток буде перенесено лише мінімальний набір данних, що критично важливий для надання невідкладної допомоги.