Харків під ударами: як місто живе, відбудовується та готується до майбутнього
Про те, яким Харків буде у майбутньому та після закінчення війни. Про те, як саме будуть відбудовувати мегаполіс, що є чи не найбільш постраждалим від бойових дій в Україні. Та як живе місто під час постійних тривог та регулярних обстрілів. Мер Ігор Терехов поспілкувався з журналістами з Німеччини. Так міський голова наголосив на тому, що муніципалітет прагне зробити Харків ідеальним містом майбутнього. Для цього працюють навіть під час війни.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Ми не зупинили жодного проєкту, який ми розпочали з нашими міжнародними фінансовими партнерами EDRD і ЕІБ. Що стосується будівництва метрополітену двох станцій. Ми будемо закуповувати рухомий склад метрополітену. Будемо будувати під землею депо станцій метрополітену для потягів метрополітену. Ми не зупинили, навпаки ми входимо в тендерну процедуру. Крім цього отримали ще кредитний ресурс щодо закупівлі електробусів. Крім цього співпрацюємо з Лорда Нормана Фостера завдяки і Німецькому уряду щодо Генерального плану розвитку міста Харкова.
У розробці Генерального плану беруть участь як українські та і закордоні спеціалісти. Харків співпрацює з фінустановами, урядами інших країн та місцевими радами для того, щоб створити комфортні умови для проживання під час війни.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Крім цього провели Міжнародний конкурс щодо відбудови архітектурний конкурс щодо відбудови Північної Салтівки, бо це найбільш постраждалий район міста Харкова. Працюємо разом з урядом Німеччини і з іншими установами щодо створення програми муніципального житла. Разом з Нюрнбергом вивчаємо їх досвід, але не просто вивчаємо ми хочемо втілити цей досвід. І він дуже важливий, бо після Другої Світової війни Німеччина проходила те з чим ми зараз зіткнулися і це дуже важливо. І багато інших проєктів насправді. Ми тільки за ці роки відбудували 300 будинків, які були пошкоджені. Крім цього ми вже побудували дві підземні школи, таких справжніх. Ми вимушені будувати їх під землею. Ми переобладнали 6 станцій метрополітену і там навчаються наші діти. Жодне місто в світі такого не робило і не робить. Звісно це все не від гарного життя.
Харків вимушений навчатись та працювати під землею. Тільки за минулий рік місто обстріляли 318 разів, майже пів року лунала повітряна тривога. Прифронтовий мегаполіс вимушений жити в таких умовах. Тож, наголошує Ігор Терехов, місто потребує додаткової допомоги від партнерів.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Сьогодні розглядаючи скільки обстрілів у Харкові ми бачимо системи протиповітряної оборони недостатньо і вона потрібна різна ця система. Дійсно, отримали. Я дуже вдячний нашим партнерам, що є певна протиповітряна оборона, але її занадто мало для того, щоб Харків не опинявся під обстрілами. Тут таке: коли і ми і ви побачите, що у нас досить достатньо протиповітряної оборони, коли не буде обстрілів.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Харківські дзюдоїсти вибороли золоті медалі міжнародного турніру
- “Все буде триматись добре, якісно, і ще прослужить людям”. На Північній Салтівці відновлюють багатоповерхівку
- Харківські медики врятували життя 66-річного чоловіка
- Антистреси, пазли, іграшки – як саме Червоний Хрест допомагає діткам в харківських школах
- Обстріл Золочева на Харкіщині: стан постраждалих