Харків змінює правила гри: що стоїть за підписанням Меморандуму між освітянами та мерією?
У час, коли Україна щодня виборює право на майбутнє, Харків будує його власноруч – цеглина за цеглиною, фахівець за фахівцем. Черговий крок до сучасного та безбарєрного міста, де працюють провідні спеціалісти, було зроблено 22 квітня. Цього дня відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між муніципалітетом та одним із передових вишів мегаполісу.
ІГОР БІЛЕЦЬКИЙ РЕКТОР ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ МІСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА ІМ. О. М. БЕКЕТОВА
Підписання цього документу – це черговий крок до співпраці між нашим університетом і містом, міськвиконком. Для нас це визначна подія, бо основним замовником наших студентів і наших спеціалістів, яких випускає університет, є місто. Це і комунальні підприємства, і сама мерія, це і ЦНАПи, і місцеве самоврядування. Тобто, ми працюємо для того, щоб готувати студентів для міста.
Меморандум передбачає активну багатовекторну співпрацю муніципалітету та вишу, що значно вплине на місто, життя ветеранів, студентів і мешканців із особливими потребами. Зокрема, одним із найважливіших завдань, окреслених в документі, є створення справді інклюзивного середовища у мегаполісі.
ІГОР БІЛЕЦЬКИЙ РЕКТОР ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ МІСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА ІМ. О. М. БЕКЕТОВА
Наша задача разом із містом зробити наш Харків безбарʼєрним. Це не значить, що створити комусь якісь окремі умови. Ми хочемо, щоб будь-яка людина могла мати змогу потрапити куди їй захочеться і не почувати себе якось по-іншому. Тому, безбарєрність, це перше.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
Проєкти, які вже плануються в межах Меморандуму, стосуються оцінки рівня безбар’єрності міської інфраструктури, створення спеціальних маршрутів і адаптації простору до потреб людей з інвалідністю та інших маломобільних груп тощо. Окрім цього, документ передбачає ще два не менш важливі напрямки співпраці.
ІГОР БІЛЕЦЬКИЙ РЕКТОР ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ МІСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА ІМ. О. М. БЕКЕТОВА
Дуальна освіта, освіта впродовж життя, це друге . І третє, це все ж таки увага до ветеранів. І нам хотілося б, зараз ми цим займаємось пілотним проєктом, можливо, разом з мінветеранів зробити так, щоб ветерани, які хочуть пройти освіту, могли це зробити. І за них заплатила держава. Оце наша мета на найближчі декілька місяців, а далі ми будемо коригувати наші плани разом із мерією.
Налагоджена комунікація між університетом і міською владою — результат системної роботи. Раніше вже відбувались зустрічі представників вишу з очільником Харкова, його заступниками та членами профільних департаментів. Навчальний заклад розглядає таку співпрацю як стратегічну. Ректор підкреслює: це не разова ініціатива, а довготривалий вектор розвитку, який надалі лише розширюватиметься.
ІГОР БІЛЕЦЬКИЙ РЕКТОР ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ МІСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА ІМ. О. М. БЕКЕТОВА
Ми очікуємо, що наступним кроком буде така співпраця з комунальними підприємствами. Бо на сьогоднішній день ми активно співпрацюємо з метрополітеном, з депо трамвайно-тролейбусним. Але ще б нам хотілося і «Теплові мережі», нам хотілося б і «Водоканал», нам хотілося б і багато чого. Бо ми можемо дати і студентів прямо зараз на дуальну форму освіти, щоб вони могли і вчитися, і працювати і приносити користь вже зараз. І вийти готовими спеціалістами для уже того комунального підприємства, на якому вони будуть стажуватися. За цим майбутнє, без такої співпраці якість освіти просто неможлива. Зараз це тренд – дуальна освіта. Зараз це затребувано, це на часі.
На своїй готовності до активної та плідної співпраці наголошує і міська влада. Під час підписання Меморандуму мер Харкова Ігор Терехов особисто подякував освітянам за їхню працю та провів церемонію нагородження представників університету.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Незважаючи на все дуже вдячний вам за те, що ви робите, за вашу роботу. І попереду дуже багато роботи, ми розуміємо. Тому будемо триматися. Вірю в те, що все буде добре, вірю в те, що нам дуже потрібен ваш виш, бо ці хлопці та дівчата, яких ви готуєте, це та база міського господарства, яка є сьогодні.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Посеред білого дня: майже годину по Харкову гатили ударними безпілотниками
- Ще одну підземну школу на майже 1000 дітей відкрили у Харкові
- Харків змінює правила гри: що стоїть за підписанням Меморандуму між освітянами та мерією?
- У Харкові відкрили ще одну підземну школу (фото)
- В Україні реалізують проєкт «Безбар’єрні автошколи»