Харківські фонтани консервують на зиму: для чого це потрібно та що буде з водограями навесні?

19.10.2024 13:00   -

Із самого ранку пан Анатолій, вдягнувши гумові чоботи, працює над консервацією Олімпійського водограю поблизу Палацу спорту. Поки фахівець демонтує електронасос, його колеги, попередньо спустивши воду, чистять чашу фонтану, розбирають форсунки та світильники. У присутніх тут спеціалістів спільна мета, вони роблять все можливе для того, щоб у цього харківського водограю була вдала зимівля. Адже відповідальністть за Олімпійський, як із за інші знакові міські фонтани, лежить на плечах СКП “Харківзеленбуд”.

АНАТОЛІЙ СЛЮСАР СКП «ХАРКІВЗЕЛЕНБУД»
Що зараз робимо – демонтуємо насоси, готуємось до зими. Це ми от розібрали уже чотири фонтани, це пʼятий і залишилося небагато, встигаємо.

На підприємстві акцентують, що консервація фонтанів на зиму є щорічним, плановим та необхідним кроком, для того, щоб зберегти водограї у належному стані.

ІРИНА САЙКО РЕЧНИЦЯ СКП “ХАРКІВЗЕЛЕНБУД”
Необхідність робіт полягає у тому, що будь-яке обладнання потребує експлуатації, якщо цього не робити, воно виходить із ладу. Тому ми вимушені і вмикати фонтани і вимикати їх на зиму. Обладнання дороговартісне, якщо воно зламається, буде набагато дорожче його лагодити, ніж робити ось такі регламентні роботи.

Окрім цього, зазначають в «Харківзеленбуді», такі регламентні роботи необхідно проводити, щоб уберегти дороговартісне обладнання від зловмисників, яким зимою за відсутності води, буде набагато легше потрапити до фонтану. Однак навесні всі деталі будуть повернені на свої місця.

ІРИНА САЙКО РЕЧНИЦЯ СКП “ХАРКІВЗЕЛЕНБУД”

На весну у нас також передбачені регламентні роботи. Що вони включають – це повернення того обладнання, що ми зараз забираємо на зиму, також миття чаш фонтану, перевірку на герметичність, якщо десь відійшла плитка, ми її повертаємо на місце, закріплюємо. Тобто, все як завжди. В цих роботах немає нічого незвичного, це звичайні планові роботи, ми їх проводимо кожну весну, кожну осінь. Тобто, нічого такого надзвичайно тут немає.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Тривалість роботи над фонтаном в першу чергу залежить від його масштабів. Зокрема, щоб привести до ладу Олімпійський, комунальникам вистачило одного дня. Оскільки консервацію проводять кваліфіковані спеціалісти, робочий процес зазвичай проходить швидко та безпроблемно. Як говорять на підприємстві, складність у них лише одна – і це війна.

ІРИНА САЙКО РЕЧНИЦЯ СКП “ХАРКІВЗЕЛЕНБУД”
В принципі, складнощі в роботі у нас не виникають, тому що вже цей механізм налагоджений, фахівці знають, хто що робить, як це робити. Але складнощі виникають, ви самі розумієте, що ми живемо під час воєнних дій. І тому є складнощі, якщо якісь обстріли відбуваються, ось в цьому плані. А так у нас все йде за графіком.

Загалом “Харківзеленбуд” опікується 21 знаковим міським фонтаном. Які і передбачено в робочому плані комунальників, більшість водограїв уже повністю готова зустрічати холоди. Наразі фахівцям залишилося законсервувати ще два об’єкти – Сухий фонтан та озера у саду ім. Шевченка. Таким чином, невдовзі харківські водограї поринуть у зимовий сон, щоб знову радувати містян уже наступного сезону.

ОСТАННІ НОВИНИ