Харківські теплоенергетики допомагають військовим: створення нового інженерного рішення (відео)

14.06.2024 13:28   -

Залізобетонний Харків допомагає захисникам будувати лінії оборони: за ініціативи міського голови Ігоря Терехова теплоенергетики з «Харківських теплових мереж» розробили і виготовили унікальний металевий бліндаж. Бак підживлення теплоцентралі із надтовстої сталі, вагою у 15 тонн, який роками витримував тиск у 20 атмосфер, перетворився на підземну капсулу життя для військових.

РАУФ МАМЕДОВ НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ РЕМОНТІВ КП «ХТМ»
Над цими бліндажами, так назовемо, робили, мабуть, три звена майже три тижні. Ми його зробили з бака запаса води, який було демонтовано в зв’язку з реконструкцією котельной, і, як би мовити, ми дали другу жизнь.

Таке інженерне рішення тепловики знайшли самі і після консультацій з військовими, додали усі необхідні опції, включаючи спеціальний дашок над входом, щоб земля не осипалася під ноги.

РАУФ МАМЕДОВ НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ РЕМОНТІВ КП «ХТМ»
Не протикають не пропускають. Ми зробили їм витяжки, зробили димарі. При необхідності в зимовий період можна буде встановлювати печки-буржуйки і так далі.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ІВАН «РЕЖИСЕР» ВІЙСЬКОВИЙ 92-Ї ОШБР
Дані будови нам дуже корисні будуть, вони добре будуть захищати людей. Його мало шо може пробити і в ньому буде дуже тепло зимою. Це значно відрізняється, у нас бліндажі в три накати, але бувають такі миті, що можна його й пробити. Якщо це закопати поглибше в землю, то тут більше факт того, шо ми виживемо

Інтер’єр капсули оздобили дерев’яною підлогою, місцями для сидіння та зручною полицею, облаштували двері спеціальної конструкції. Натомість базова комплектація виробу не обмежує фантазію майбутніх користувачів – вони вже на місці зможуть оздобити помешкання на власний смак.

ІВАН «РЕЖИСЕР» ВІЙСЬКОВИЙ 92-Ї ОШБР
Тут дороблювати нічого не треба, все що треба тут є, а все що буде треба хлопці дороблять самі як ви там облаштовуєте? Якісь ремонти? Ну по різному дивиться хлопці можуть і коври повісить щоб тепліше було, хтось обої може повісить у кого яка фантазія

Перший бліндаж вже поїхав на позиції. Тепер він працює під землею. Решту найближчим часом теж відправлять на фронт.

ОСТАННІ НОВИНИ