Харківські тепловики мережі міняють без порушення проїжджої частини (відео)

13.06.2024 15:56   -

У Новобаварському районі майже кілометр внутрішньоквартальної мережі міняють без порушення проїжджої частини. Слюсарі і зварники теплових мереж спускаються на глибину понад 4 метри і демонтують старі труби у прохідному каналі.

ВІТАЛІЙ ЩИГОРЕВ СТАРШИЙ МАЙСТЕР ЦЕНТРАЛЬНОГО МАГІСТРАЛЬНОГО ТЕПЛОВОГО РАЙОНУ НОВОБАВАРСЬКОЇ ФІЛІЇ КП «ХТМ»
Проводимо заміну трубопроводу центрального опалення на трубопровід в ППУ ізоляції. Прийшов уже трубопровід у непригодність, тому треба міняти і міняємо подавальну та зворотню ділянки 550 метрів. Також будемо міняти тут і гарячу воду на пластиковий трубопровід колпекс десь 240 метрів.

ІВАН ПОТАПОВ НАЧАЛЬНИК НОВОБАВАРСЬКОЇ ФІЛІЇ КП «ХТМ
Виконуються роботи через шурф, який виконан незначної довжини десь 20 погонних метрів і через нього ми демонтовану трубу виймаємо і вкладаємо нову трубу розносимо її по проходному каналу та монтуємо вона досить важка труби по 12 метрів довжиною розносяться вручну.

У такий ювелірний спосіб слюсарям потрібно затягти під землю приблизно 47 12-ти метрових відрізків труби і виконати близько півсотні зварних швів. За словами керівника Новобаварської філії Івана Потапова, одночасно, крім цієї перекладки, на районі виконують ще три подібні. Часу замало, бо в планах їх іще п’ять. Тому, поки з одного боку вирізають стару сорокарічну комунікацію, з іншого – вже змонтовано 120 метрів нової ППУ труби.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ІВАН ПОТАПОВ НАЧАЛЬНИК НОВОБАВАРСЬКОЇ ФІЛІЇ КП «ХТМ
Перекладки не виключають роботи по експлуатації. Це підготовка наших джерел, котельні центральні теплові пункти це гідравлічні іспити і перекладки після гідравлічних іспитів і перекладки після того як труба покаже себе в незадовільному стані. Це підготовка житлового фонду.

Як каже Іван Потапов, до зими вже підготовлено близько 50-ти відсотків житлового фонду району. Особлива увага – постраждалим будинкам. Під час останнього страшного прильоту бригада тепловиків виїхала для перевірки комунікацій. Зовсім поруч зі зруйнованим будинком проходить зовнішня теплотраса. Пошкодило її косметично, але перевірили як належить.

ІВАН ПОТАПОВ НАЧАЛЬНИК НОВОБАВАРСЬКОЇ ФІЛІЇ КП «ХТМ
Виїхали, переревірили, потім зранку спільно з мешканцями обстежили всі будинки і заново заповнювали водою по цьому конкретно будинку. Із трьох під’їздів два під’їзди ми заповнили водою усунули 2 дефекти на цьому будинку. Третій під’їзд тут система повністю зруйнована.

Відновлення системи теплопостачання третього під’їзду можливе тільки після відбудови конструктиву. Натомість комунцікації на рівні підвалу у задовільному стані. Як каже Іван Потапов, головна мета теплоенергетиків району за будь-яких умов подати тепло на початок опалювального сезону. Для цього ще в з першого року війни тут з’явилися 8 блочно-модульних котелень різної потужності. Найбільша з них, на 8 мегават забезпечує теплом 40 житлових будинків. Минулої зими їхні мешканці відчули стабільне і якісне тепло.

ОСТАННІ НОВИНИ