Кому з боржників чекати колекторів в Україні
Через повномасштабну війну у 2022 році кількість прострочених кредитів зросла з 34% до 39%. Десятки банків, які найчастіше беруть участь у судових процесах, зменшила свою активність у 2022 році.
ОЛЕКСІЙ ІВАНКІН КЕРІВНИК «OpenDataBot»
Загалом торік українські банки були сторонами у 56 670 судових справах. Це на 37% менше, аніж до початку великої війни. Так, державні ПриватБанк та Ощадбанк подали удвічі менше позовів, аніж у 2021. Найбільше падіння позовної роботи спостерігається в А-Банка — аж утричі.
Аби вирішити ситуацію з непрацюючими кредитами, банк має два варіанти: позиватись до боржника в суді або продавати зовнішнім колекторам цю заборгованість, пояснюють експерти.
ОЛЕКСІЙ ІВАНКІН КЕРІВНИК «OpenDataBot»
Зважаючи на зростання NPL, ми очікували збільшення позовів від банків до судів — проте цього не відбувається. Отже, банки готуються до продажу кредитних портфелів колекторам — що призводить до збільшення збитків та корупційних ризиків.
Таким чином, виходить, що в будь-якому разі боржнику краще тримати зв’язок з банком – робити посильні сплати, домовлятись про реструктуризацію чи кредитні канікули. Бо не виключений сценарій знайомства у майбутньому з колекторами.
ОСТАННІ НОВИНИ
- На Салтівці ворожий “шахед” зруйнував квартири, але не зламав дух містян
- На Харківщині чоловікові повідомлено про підозру за систематичне домашнє насильство
- Президент відзначив працівників “Харківобленерго” з нагоди Дня енергетика
- У Шевченківському районі харків’янин пограбував жінку
- У Харкові продовжують усувати наслідки ворожих ударів (фото)