Міністерство закордонних справ перегляне критерії в’їзду в Україну
До "червоного" списку мають потрапляти країни, де кількість заражень на 100 тисяч населення – більша, ніж в Україні. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Тому у міністерстві планують переглянути критерії, за якими дозволятимуть в'їзд до України.
Дмитро Кулеба міністр закордонних справ України
Нам потрібно скорегувати критерії, згідно з якими ми відносимо країну до тієї чи іншої категорії, щоб цей список був більш об'єктивний і більше відповідав реальності, яка існує в Україні. Тому що у нас ситуація з цифрами, на жаль, погіршується.
Ми, як і ЄС, теж повинні прив'язатися не до конкретної цифри, яка завтра вже може бути не актуальною, а до критеріїв. Наприклад, якщо в країні "Х" показник хворих на 100 тис. населення більший, ніж в Україні, тоді вона відноситься до "червоної" зони, а не писати, що будь-яка країна, в якій більше 40 хворих на 100 тис. населення, автоматично потрапляє в "червоний" список".
Міністр зазначає, що наразі деякі країни несправедливо опиняються у "червоному" списку, а українці після повернення звідти зобов’язані самоізолюватися, хоча фактично ситуація з коронавірусом там може бути не гірша, ніж в Україні. Так склалося, наприклад, з Чорногорією, яка спростила правила в'їзду для українців. Туристи, які прибувають літаком, потраплятимуть до країни без будь-яких обмежень. А мандрівникам, які прямують до Чорногорії наземним транспортом, потрібно мати негативний тест на коронавірус, зроблений не пізніше ніж за 72 години до перетину кордону. До того ж, після повернення з Балкан, українцям необхідно відбути карантин протягом двох тижнів, або сдати тест на коронавірус, результати якого мають бути негативними.