Мінна небезпека для харківських школярів – незвичні уроки в метрошколі

16.09.2024 19:57   -

У першачків – учнів метрошколи – не звичаний урок. Малечу вчать правилам мінної небезпеки разом зі Швейцарським фондом з протимінної діяльності FSD.

Заняття проходять в форматі інтерактивної гри, враховуючи вік учнів. Про безпечну поведінку вони дізнаються, поринувши в захоплюючу подорож з улюбленими мультяшними персонажами. Тож інформацію малеча добре запам’ятовує.

МАР’ЯНА ПЕРШОКЛАСНИЦЯ
Якщо я бачу на дитячому майданчику іграшку, її не надо чіпати.

НАЗАР ПЕРШОКЛАСНИК
Пес Патрон мене навчив не підходити до мін. Я запам’ятав найбільше – не підходити до мін на 150 метрів чи кроків. – А куди телефонувати, батьки куди повинні телефонувати? – 101 або 102.

СОФІЯ ПЕРШОКЛАСНИЦЯ
Нам казали, що не можна чіпати знак небезпечної міни. – А як ти зрозумієш, що це небезпечний предмет? – Предмети, ті, що я не знаю, я чіпати не буду.

В сьогоднішніх реаліях такі лекції, мабудь, стануть обов’язковим елементом навчання у школі, говорить вчитель, адже обізнаність і уважність дитини можуть врятувати життя.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ВАЛЕРІЯ ПИЛИПЕНКО ВЧИТЕЛЬ
Дітям дуже корисно знати про всі види небезпеки, тому що наданий час це актуально. На тому тижні ми розмовляли про те, що не можна підходити до будівель, що робити, коли лунає тривога. І батьки після вчорашнього прильоту, говорять, що навіть, діти, почувши повітряну тривогу, зразу кажуть, мама потрібно йти в укриття, і таким чином деякі діти пішли в укриття якраз в той час, коли був прильот.

Як виглядають різні міни та вибухонебезпечні предмети, де вони можуть ховатися, яких небезпечних місць слід уникати, як виглядають знаки мінної небезпеки, які дії врятують при виявленні міни та яких наслідків можна уникнику, знаючи правила безпечної поведінки. Про це все малечі розповідали спеціалісти з мінної небезпеки.
Після повномасштабного вторгнення безліч вибухонебезпечних предметів можуть знаходитись скрізь, розповідає керівник проекту, і, на жаль, багато людей не знають, навіть, як вони виглядають.

ОЛЕКСАНДРА ЄРЕМЕНКО ПРОВІДНИЙ ФАХІВЕЦЬ З УПРАВЛІННЯ ПРОЕКТАМИ БО “БФ “ШВЕЙЦАРСЬКИЙ ФОНД З ПРОТИМІННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ФСД В УКРАЇНІ”
Часто плутають їх з побутовими предметами і наражають себе на небезпеку. Дивлячись на статистику травм від вибухонебезпечних предметів, ми можемо зрозуміти, що така тема є актуальною і людям необхідно знати, як виглядають вони, і що робити, коли зустріли, алгоритм дій безпечної поведінки. Тому ми проводимо такі лекції для дітей, підлітків та дорослих.

Такі уроки вже проводились минулого року, будуть тривати лекції і цьогоріч.

ОЛЕКСАНДРА ЄРЕМЕНКО ПРОВІДНИЙ ФАХІВЕЦЬ З УПРАВЛІННЯ ПРОЕКТАМИ БО “БФ “ШВЕЙЦАРСЬКИЙ ФОНД З ПРОТИМІННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ФСД В УКРАЇНІ”
Якщо в минулому році ми акцентували увагу на С-300, як вони виглядають, будь ласка не підходьте, не чіпайте, телефонуйте, то зараз ми маємо наявність нових небезпечних залишків війни, таких як шахеди, ФАБ, КАБ, або щось інше, прильот, вибухи по місту вони почастішали. Тобто нашим дітям, дорослим потрібно це повторювати, тому раз натри місяці наші команди виїздять та проводять такі семінари, лекції.

ОСТАННІ НОВИНИ