Місто без будь-яких бар’єрів – таким робитимуть Харків: що вже зроблено

01.08.2024 11:11   -

Безбар’єрне середовище і інклюзивна доступність – цьому питанню у Харкові завжди приділялась особлива увага. Для комфорту людей з інвалідністю облаштовуються пандуси, зручні під’їзди, спеціальні ліфти-підйомники. Тролейбуси теж прилаштовані до проїзду в них людей на візках та з іншими вадами.  Але, на жаль, сьогодні людина на візку, наприклад, чи з обмеженою фізичною активністю незавжди самостійно може дістатися потрібної установи чи сервісного центру, говорять харків’яни.

ЮРІЙ ШПАРАГА ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ІНКЛЮЗИВНОЇ ДОСТУПНОСТІ І БЕЗБАР’ЄРНОГО СЕРЕДОВИЩА ХМР
Не всюди під’їзди, щоб міг інвалід пройти і вулиці не такі файні, як вам сказати. В центрі, конечно, їм є доступ, а там де ми живемо, на Салтовкі, там немає. Ви знаєте, я живу не далеко, майже в центрі. Вулиця Європейська. Там, де я живу, там ж все необхідне, я бачу пандуси є. Є поручні, де людина може похилого віку зійти , але буває в автобусі, в транспорті, не завжди легко. Тут очевидно є над чим ще задуматись.

Окрім фізичних перешкод, стикаються харків’яни, і з такими бар’єрами, наприклад, як обмеження за віком. Людина після п’ятдесяти часто чує відмову щодо працевлаштування.

ЮРІЙ ШПАРАГА ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ІНКЛЮЗИВНОЇ ДОСТУПНОСТІ І БЕЗБАР’ЄРНОГО СЕРЕДОВИЩА ХМР
Я считаю, що пенсіонери теж можуть себе реалізовувати, бо я зараз себе чувствую на всі 20, чесно кажучи, але роботи такої немає.

І це теж певні бар’єри, які поставили за мету зруйнувати у Харкові. В цьому напрямку в місті вже проведена певна робота. Та за ініціативи мера, Харків став на шлях абсолютної інклюзивної доступності, безбар’єрності і комфорту для всіх його мешканців.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ЮРІЙ ШПАРАГА ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ІНКЛЮЗИВНОЇ ДОСТУПНОСТІ І БЕЗБАР’ЄРНОГО СЕРЕДОВИЩА ХМР
Так бачить розвиток міста його очільник Харкова Ігор Терехов. Це була його ідея, як я розумію, він так бачить філософію розвитку міста. Так бачать філософію розвитку міста і місцеві депутати. Якщо в інших містах, я відслідковую, то блогери, якісь, громадські активісти, хочуть достукатись до влади, хочуть, щоб вона зайнялась в кінці кінців цим питанням і почала створювати безбар’єрне середовище і доступність в містах, то в Харкові це все відбулося навпаки. Ініціатива саме від очільника міста.

Команда спеціалістів новоствореного департаменту вже працює над розробкою низки важливих проектів, таких, як інтерактивна мапа, на якій можна буде побачити розташування всіх об’єктів, пристосованих до потреб людей з інвалідністю. Також планується створення спеціального інтернет-ресурсу, де кожен харків’янин зможе висловити свою думку щодо свого бачення безбар’єрного середовища та надати пропозиції.

ЮРІЙ ШПАРАГА ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ІНКЛЮЗИВНОЇ ДОСТУПНОСТІ І БЕЗБАР’ЄРНОГО СЕРЕДОВИЩА ХМР
Створюємо мапу існуючих об’єктів і прискорюємо програму безбар’єрності, на подолання безбар’єрності, для того, щоб всі інші об’єкти стали доступні . Наступний напрямок, і це теж паралельно з цим – зворотній зв’язок. Ми хочемо мати комунікацію з людьми, можливо питання буде звучати так, які пропозиції у вас є для створення безбар’єрного середовища в місті Харкові. Планується створення чат-боту. Планується ресурс такий, як 15-62, куди ця інформація буде надходити і попадати саме в наш департамент. Процес розпочато. Я думаю, що ми на хорошому старті.

Таким чином перші кроки зроблені. І Харків на сьогодні єдине місто в країні, в якому так цілеспрямовано і системно взялись за створення безбар’єрного середовища.

ОСТАННІ НОВИНИ