Найоплачуваніші сфери: де українцям зараз вигідно працювати

20.11.2023 18:09   -

Українці стали заробляти більше, незважаючи на війну та економічні потрясіння. Такі висновки зробили у Верховній раді, посилаючись надані Держстату.

Так, за підсумками поточного року рівень середньої зарплати має підвищитися завдяки тому, що темпи інфляції сповільнюватимуться.
В останньому, жовтневому прогнозі НБУ таке зростання оцінюють майже у 4%.

ДАНИЛО ГЕТМАНЦЕВ ГОЛОВА КОМІТЕТУ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Середня зарплата в Україні в першому кварталі 2023 року становила 15 436 гривень, у другому — 17 176 гривень. Таким чином, середня зарплата в першому півріччі 2023 року сягнула 16 306 гривень.

За словами парламентаря, порівняно з аналогічним періодом першої половини 2022 року, середня зарплата номінально збільшилася на 15 %.
Але слід врахувати і інфляцію, зауважують аналітики. Таким чином виходить, що середня зарплата за цей період зменшилася на три з половиною %.

У доларовому еквіваленті за офіційним курсом середня зарплата в першій половині 2023 року дорівнювала 446 доларам, а в першій половині 2021 року показник становив 479 доларів.

Та все одно, аналітики прогнозують ріст заробітних плат з кожним роком. А ось кому платять найбільше в Україні сьогодні, так це працівникам у сфері інформації та телекомунікації — 36 544 гривень. За даними державних аналітиків, високі середньомісячні зарплати зберігаються в таких секторах економіки:

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

  • фінансова та страхова діяльність — 32 944 гривень;
  • авіаційний транспорт — 28 177 гривень;
  • професійна, наукова і технічна діяльність — 21 862 гривень;
  • державне управління та оборона, обов’язкове соціальне страхування — 20 506 гривень.

Щодо прогнозу на 2024 році, то в уряді припускають, що номінальна середньомісячна зарплата (без вирахування податку) буде на рівні 21 809 гривень, і, навіть з урахуванням інфляції, зросте на 8,5%, а до 2026 року виплати досягнуть показника в 30 тисяч гривень.

А от цікавий прогноз щодо найзатребуваніших професій у найближчому майбутньому. За словами аналітиків і урядовців, попит матимуть спеціальності, пов’язані з відновленням країни.

МИХАЙЛО ФЕДОРОВ МІНІСТР ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ УКРАЇНИ
Найпопулярнішими видами економічної діяльності будуть будівництво, телекомунікації тощо. Крім того, багато будівельників, електриків, слюсарів просто зараз захищають Україну на фронті. Отже, запит на робітничі професії дуже високий.

ОСТАННІ НОВИНИ