Откуда прискакал пасхальный кролик?

16.04.2020 11:59   -
Автор:
Великдень – найсвітліше свято, сповнене віри у диво і добро, давніх традицій і символів. Невід'ємними атрибутами свята є крашанки, куличі і великодній кролик. Але чому саме кролик став символом свята? Історія великоднього кролика або зайця сягає своїм корінням у дохристиянський період, кажуть фахівці Харківського зоопарку. В якому, можливо, і мешкають ті самі великодні пухнастики. 
 
Жанна Сивуха прес-секретар Харківського зоопарку
 
Кролик вважався супутником англосаксонської богиніі з заячою головою Еостри – покровительниці Весни і родючості. А як відомо, кролики славляться своєю плодовитістю. У крольчихи народжується 6-9 крольчат. Після пологів самка швидко відновлюється і за рік може давати потомство у середньому 4-6 разів. Саме плодовитістю вірний друг богині – кролик символізував продовження життя. За легендою, богиня Еостра знайшла на снігу пораненого птаха. І, аби зберегти йому життя, перетворила на кролика. Птах став кроликом, але не втратив здатності нести яйця.
 
З того часу, додає Жанна Сивуха, кролик прикрашає яйця і дарує богині у день приходу весни на знак подяки за свій порятунок.  
 
Жанна Сивуха прес-секретар Харківського зоопарку
 
Образ кролика і зайця асоціюють з приходом весни ще й тому, що саме весною, коли в лісі складно знайти здобич, зайців часто бачать у селах або на полях. У давнину, коли люди помічали тварин, знали: наближається Великдень! Про те, що Великдень наближається, говорять і наші кролики, кролики Харківського зоопарку! Нехай свято буде радісним і принесе щастя в кожен дім! Світлого Великодня!