Предложено разрешить увольнение военнослужащих-контрактников по соглашению сторон
Розірвати контракт за згодою сторін. Цей пункт пропонують внести парламентарі до закону «Про військовий обов'язок і військову службу». Однак проблема в тому, розповідають юристи, що звільнення треба буде погоджувати з вищим кадровим органом Збройних сил. І тут можуть виникнуть неабиякі труднощі.
Олег Михайлов юрист
Это говорит о том, что с юридической точки зрения такой механизм не работает. Он должен пройти будет семь кругов ада – рапорт на своего непосредственного командира, командир на командира, тот на Генштаб, Генштаб на Главнокомандующего. То есть не прописан какой это уровень командования и не зафиксирован механизм как это нужно сделать.
Автори документу вважають – прийняття змін дозволить відсіяти тих, хто не хоче служити. Крім того, закон підвищить бойовий дух військовослужбовців. Проте в житті, певен юрист, все буде навпаки. Пояснює: у документі прописані пункти, за якими можна розірвати контаркт. Один з них – невиконання умов з боку командування.
Олег Михайлов юрист
Для того, чтобы такой пункт действовал, необходимо, чтобы военнослужащий заявил, он может написать рапорт и подтвердил, доказал, однако каким образом военнослужащий может подтвердить систематическое невыполнение каких-либо условий контракта, если для этого у него есть система движения только вверх. Он может писать рапорт, докладывать, а ему никто никаким письменным образом не отвечает и никто и не обязан.
Тож ухвалювати подібні зміни, на думку юриста, не можна. Якщо й прописувати розірвання контракту, то тільки за власним бажанням.