Проблемы трудоустройства студентов
У Міністерстві науки та освіти вважать, що одна з найголовніших проблем української вищої освіти, є відірванність від ринку праці. Труднощі майбутнього працевлаштування студентів треба вирішувати. Україна планує впровадити дуальне навчання.
Володимир Ковтунець перший заступник міністра освіти
Суть дуальної освіти полягає в тому, що студент з якогось моменту частину навчання проводить на робочому місці. Це не практика, а саме навчання, яке студент проходить працюючи. Це повноцінне виконання обов’язків, отримання заробітної плати і паралельне здобуття знань.
Просто зараз випускники, після закінчення навчання, не готові одразу йти і працювати. Теоретичних знань достатньо, зазаначають самі студенти, а ось практики – ні.
Анастасія Хмельницька студентка 4-го курсу економічного факультету НТУ «ХПІ»
Недостаточно, потому что мы проходим только по окончанию 4-го курса её. Один месяц это очень мало, теоретического материала очень много, если бы мы как-то постепенно. Начиная хотя бы со второго курса проходили хотя бы по месяцу, по неделе, грубо говоря, практику на производстве, то у нас были бы какие-то уже понятия как все функционирует.
Університети надають студентам всі необхідні знання щодо майбутнього працевлаштування. Консультують щодо пошуку роботи за спеціальністю, презентують діяльність підприємств, програм стажування та виробничої практики. Але, як вважають викладачі та студенти, залучати до підготовки майбутнього спеціаліста потрібно ще і роботодавців.
Алла Ус методист центру зі сприяння працевлаштування студентів та випускників НТУ «ХПІ»
Підготовувати спеціалістів повинен не тільки університет, а в парі з роботодавцем. Роботодавець хоче отримати гарного спеціаліста. Але він теж має зробити свій вклад в нього. Тобто відкривати центри підготовки на базі свого підприємства, філії випускаючих кафедр, де студенти навчаючись ще в університеті можуть на практиці вивчати, які теми вони проходять.
Руслан Потапенко студент 4-го курсу факультету інтегрованої технології і технічної техніки НТУ "ХПІ"
Предприятия должны вкладывать усилия в своих сотрудников, должны быть всевозможные тренинги, это очень актуально, есть люди, которые готовы это все читать, это в любом случае будет выгодно и предприятию и работнику. Как минимум он сам развивается и предприятие получает более квалифицированных сотрудников.
Щоправда впровадження дуального навчання потребує необхідної законадавчої бази, кажуть в міністерстві. Та в їхніх планах закінчити правове урегулювання цього питання вже цього року.