Простір для адаптації переселенців у Харкові залучає в свою команду однодумців

05.07.2024 15:43   -

Перший простір для адаптації під назвою «Свій» розпочав свою роботу 7 травня. За цей короткий період вже була надана допомога великій кількості постраждалих переселенців від війни. Бо тут можна не тільки отримати низку послуг від Агентства ООН у справах біженців, а і скористатися допомогою органів місцевої влади та партнерської організації «Право на захист. Головна мета простору – дати можливість постраждалим людям відчути себе «своїми» у Харкові.

ЮЛІЯ ГОЛИШЕВСЬКА ПРОЕКТНИЙ МЕНЕДЖЕР ПРОСТОРУ «СВІЙ»
Простір націлений на допомогу ВПО та жителям міста, котрі постраждали від війни. Ми надаємо консультації, проводимо івенти, проводимо супровід людей у питаннях відновлення їх життя після переселення або після руйнування їх житла. Проєкт було реалізовано за підтримки благодійного фонду «Право на захист», пізніше також до нас доєдналися громадська організація «Проліски», громадська організація «10 квітня» та обласний центр зайнятості.

ДМИТРО ДАВІДЬЯНЦ ДИРЕКТОР КУ «ОФІС РЕФОРМ ХАРКОВА»
Для нас було головне забезпечити базові послуги, тобто, юридичні, психологічні консультації і зараз ми працюємо у трьох напрямках щодо розвитку. Перший напрямок щодо додавання послуг. У нас є вже потре мешканців внутрішньо-переміщених, які кожного дня користуються нашими послугами і ми питаємо, а які саме послуги ще треба для вашого комфорту додати. З іншого боку для нас дуже важливо, щоб ті люди, які приїхали зараз до Харкова, економічно інтегрувалися у життя нашого міста, тому наступний вектор нашого розвитку – це економічна інтеграція, яка складається з двох проектів. Перший- це перекваліфікація для того, щоб ці особи могли швидко для себе отримати роботу, з іншого боку – це розвиток щодо створення власної справи. І саме так, ми вважаємо, внутрішньо-переміщені особи вже будуть повноцінно становитися членами нашого міста. І вже у всіх цих планах ми шукаємо партнерів активно і хочемо, щоб якомога більше організацій долучалися до нашої ідеї. Тому ми готові співпрацювати, ми готові кожній організації надати майданчик для проведення своїх заходів, для проведення своїх консультацій на базі центру адаптації «Свій».

КСЕНІЯ ТУМАНОВСЬКА КООРДИНАТОРКА ПРОСТОРУ БФ «ПРАВО НА ЗАХИСТ»
Від «Право на Захист» в просторі представлена послуга юридичних консультацій, психологічних консультацій і карʼєрний консультант. Найпопулярнішою послугою є юридична і одним із основних запитуваних тем консультацій є питання фіксації пошкодження майна і грошова компенсації за пошкоджене майно, а також відновлення документів втрачених чи загублених.

ТЕТЯНА ВУКС ГОЛОВНИЙ ПСИХОЛОГ ГО «ПРОЛІСКА»
Ми доєдналися до роботи на цьому просторі майже з перших днів його відкриття, ми вже давні партнери з «Правом на захист», але з початком повномасштабного вторгнення наша співпраця стала більш щільна, більш тісна. Переваги, перш за все, це взаємодія з партнерами, це наявність безпечного місця, де можна надавати консультації і проводити групові заходи, бо це дуже важливо на сьогодні, враховуючи безпекову ситуацію у місті.  Тут приходять багато людей, як містян, так і переселенців і вони одразу бачать всі послуги, можуть отримувати комплексні послуги, в тому числі, і послуги одразу, тобто не записуючись десь там через гарячу лінію, а одразу, прийшли, отримали послугу.

На базі простору «СВІЙ» є можливість не тільки надавати власні послуги, але й проводити івенти у безпечному місці. Команда «СВІЙ», кажуть її учасники, відкрита до нових партнерств і співпраць з різними громадськими, волонтерськими організаціям та благодійними фондами задля допомоги містянам та всім, хто потребує адаптації.

ОСТАННІ НОВИНИ