Рішення, що далися непросто: Ігор Терехов розповів британцям про харківські реалії
Харків продовжує дивувати світ. Попри небезпеку, сюди не перестають приїжджати іноземні журналісти, аби на власні очі побачити реалії життя за 40 кілометрів від кордону з агресором. Цього разу до мегаполіса завітав представник масової британської газети Daily Mail. Чи не найбільше його вразили діти, які, незважаючи на війну, здобувають якісну освіту в комфортних та безпечних умовах. Міський голова Ігор Терехов пояснив: на початку повномасштабного вторгнення у Харкові захищених просторів для проведення офлайн-навчання не було. Однак дуже швидко стало зрозуміло – без них люди залишатимуть місто.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Спочатку ми переобладнали 5 станцій метрополітену, це був унікальний досвід, якого, до речі, не мало жодне місто світу. І діти почали Першого вересня там навчатися. Першого вересня ми почали і були не наповнені всі класи. І от хочу вам сказати, що за дуже стислий час, коли побачили батьки, як вчаться діти. Діти і батьки спілкувалися між собою, у нас попит на ці школи перевершив наші можливості. Тоді ми переобладнали ще одну станцію метрополітену, 6-ту станцію метрополітену, для того, щоб теж діти там навчалися. Але ми були обмежені в кількості станцій, які ми можемо переобладнувати. І тоді ми почали проектування і потім будівництво справжньої школи під землею.
Це був виклик без прецеденту. Харків першим в Україні взявся за проєкт, якого досі не було в архітектурній чи освітній практиці. Без готових інструкцій, без затверджених будівельних стандартів, без аналогів. Усе – від планування до конструктивних рішень, здатних витримати вибухи й удари, – місто мусило розробляти самотужки. Так виглядало новаторство, народжене у вогні війни.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Не було підземних шкіл, бо не було таких воєн. Були нормативні документи, які ще зберігалися з часів Другої світової війни. Але це ж зовсім інша зброя використовувалась тоді. І тому нам довелося всюди бути першими.
Успішне завершення будівництва та старт роботи першої підземної школи став для Харкова справжнім проривом, що викликав шалений попит серед городян. Реакція не забарилася: місто вирішило не зупинятися на досягнутому. Тож сьогодні в різних районах мегаполісу вже працюють чотири такі навчальні заклади, і ще стільки ж – будуються.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Ми вимушені будувати під землею, на жаль. Це для того, щоб діти мали можливість жити, а люди не виїжджали з міста.У нас у планах зараз побудувати підземний садочок. Але там зовсім інші нормативні є документи, і зовсім інші вимоги, які є. Тому він буде набагато більше коштувати.
Однак у Харкові не лише навчаються під землею. Крім шкіл, тут уже функціонують дві захищені лікарні та навіть безпечний театр, що, до речі, також користується значним попитом серед населення. Та попри гордість за реалізовані проєкти, очільник мегаполісу не приховує – ці рішення далися йому непросто. Дивитися на те, як місто-мільйонник поступово перебирається під землею – надзвичайно боляче.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Біль. Шалений біль, бо я не хочу, щоб ми заганяли людей під землю. Я хочу сказати, що в 2022 році, 2022-2023 рік ми проводили новорічні ялинки, казки проводили на станціях метрополітену. Стільки було дітей. Ми подарунки роздавали. Але ж, ви розумієте, це нечесно по відношенню до дитинства. Чому наші діти повинні святкувати новорічні свята, Різдво, якісь заходи проводити під землею?
Понад 12 тисяч зруйнованих будинків – це та ціна, яку вже заплатив Харків за те, що втримався. Та дивлячись на уламки колись затишних осель, у цих руїнах міський голова бачить, у першу чергу, виклик. Виклик відновлювати понівечене та будувати нове – сильніше, сучасніше, гідне тих, хто пережив жах війни.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Це теж біль, великий біль. Але я, коли це бачу, я міркую, як будемо відбудовувати у цих місцях інші будинки, чи реконструювати ці будинки, які є.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Незламні в ритмі самби: XIII Кубок міського голови зі спортивних танців – відбувся
- У дворах Харкова на дитмайданчиках з’явилися кремезні чоловіки. Що сталося?
- Сезонні загрози: в Україні фіксують спалахи гепатиту, активність кліщів і мошок
- На Харківщині ліквідували масштабні пожежі після обстрілів (фото)
- Харківський військовий шпиталь отримає сучасний комп’ютерний томограф