Росія вперше для удару по Харкову застосувала ФАБ-500 (відео)

27.06.2024 23:41   -

І знову бомбами по Харкову. Під ударом – Київський район міста. Пошкоджено три приватні будинки, приміщення вищого навчального закладу та ДСНС. Є і постраждалі.

ОЛЕКСАНДР ФІЛЬЧАКОВ КЕРІВНИК ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ПРОКУРАТУРИ
На даний час нам відомо про чотирьох цивільних осіб, які постраждали внаслідок цього авіаційного удару. Це двоє чоловіків та двоє жінок. Один чоловік зараз знахрдиться в лікарні. У нього осколкові поранення. Інші троє цивільних осіб від госпіталізації відмовились. У них гостра реакція на стрес.

Як все сталося, розповідає місцевий мешканець. Його будинок розташований поруч з тим, який постраждав від удару бомби. Говорить, головне, що сусіди живі залишилися.

ВАСИЛЬ СЕМИКРАС СУСІД ПОСТРАЖДАЛОГО
Знаходився в будинку. Чую свист. Зрозумів, що летить КАБ. Щойно він пролетів, буквально через дві-три секунди – вибух. Я у вікно визирнув – нічого не видно. Стовбур пилу, дим, вискочив на вулицю. Зрозумів, що десь в нас прилетіло. Дивлюсь, у сусіда розбитий будинок і виходить Євген. Питаю: всі живі? Всі цілі? Каже, так. Але він трішки в шоці був. І слава Богу, все обійшлось.

На місці прильоту працюють усі спецслужби. Прокурори попередньо встановили, що удари були завдані з літака Су-34 з н.п. Майський Бєлгородської області рф. Від місця запуску до місця влучання — 65 кілометрів. Зафіксовано два прильоти. Один ФАБ не розірвався, зазначають в прокуратурі. А ось так виглядають його уламки.

ОЛЕКСАНДР ФІЛЬЧАКОВ КЕРІВНИК ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ПРОКУРАТУРИ
Це перше використання на даний час саме авіаційної бомби ФАБ-500 по місту Харкову. До цього часу російські військові використовували лише ФАБ – та КАБ-250. Вона вдвічі потужніша. Тобто потужність перевищує вдвічі попередні авіаційні бомби, якими російські військові кожен день бомбардують місто Харків.

На місці працюють і комунальники та волонтери, ліквідовують наслідки прильотів.

ОСТАННІ НОВИНИ