«Росіяни не зайдуть в Харків». Ігор Терехов – про життя мегаполіса та зміни

22.05.2024 13:27   -

Третій рік повномасштабного вторгнення російських військ на територію України. Постійні обстріли, жертви, поранені, руйнації, виклики. Саме з цим весь цей час стикається Харків. Про ситуацію у місті, стан справ, прогнози і не тільки. Про все це мер Ігор Терехов розповів у відвертому інтерв’ю «Слава+».

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Це велика різниця між тим, що було у 2022 році, починаючи з 24 лютого і на теперішній час. Так, дійсно ворог має плани як найближче підійти до Харкова і це ми розуміємо. І плани не змінювались з початку війни. Він колись хотіли захопити місто за одну добу, потім за 3 доби. Він хотів захопити всю Україну, але ви бачите, що у нього нічого не виходить. Так, звісно, є певна напруга серед людей, бо всі спілкуються. Між собою ми спілкуємось. Але ми впевнені в тому, що сьогодні наші ЗСУ дадуть відсіч всім цим його планам ворога, які вони виношують.

Наразі у місті за даними мера Ігоря Терехова проживає 1 мільйон  300 тисяч мешканців. І головне завдання бути максимально мобілізованими і згуртованими, допомагати військовим, які титанічно дають відсіч ворогу. На питання, чи зможуть рашисти пробитися до Харкова, то у мера своя позиція.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Я впевнений, що росіяни не зайдуть в місто. Я впевнений в цьому, бо я розумію, які є насправді військові обставини, військова обстановка. І я спілкуюсь кожного дня, по декілька разів в день з нашими військовими, зі всіма військовими. І я бачу розгортання подій певних. Тому я впевнений в тому, що ворог не зайде в Харків. Звісно головне сьогодні утримати лінію оборони так звану для того, щоб не дати можливості підійти на таку межу з якої ворог може обстрілювати місто, як це було до речі у 2022-му році, обстрілювати прямою наводкою з РСЗВ. Но я хочу сказати, що це одне питання. Але є дуже велике питання щодо обстрілів з КАБів, щодо обстрілів з С-300, дрони – шахеди ці, які летять до Харкова. Це ж постійно.

Щодо тих обстрілів, що завдає ворог по Харкову, то окупаційні війська рф, на думку Ігоря Терехова, намагаються залякати містян. Посіяти паніку і тривогу, зламати людей.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Я  хочу, щоб всі розуміли. І ми, до речі, доказали, що до війни всі казали, що Харків – це проросійське місто. На мою думку, на думку всього світу, ми довели всім, що незважаючи на те, що сьогодні багато людей сьогодні розмовляють і тоді розмовляли на слобожанській мові, бо це не російська мова, а слобожанська мова. Так, вона має дуже багато спільного з російською мовою, так історично склалося. Але ми всьому світові доказали, що ми справжні українці, що ми єдина українська нація і що ми українське місто. І ми відстоюємо і будемо відстоювати наше право на життя в Україні і  нашу націю українську.

Попри всі випробування, що зараз мають місце в українському Харкові, – місто живе, працює. Навчає дітей в метро і підземній школі. Відбудовує понівечені російськими військовими будинки. Більш того, харків’яни навіть вдаються до відкриття власної справи.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Я радію, що дуже багато підприємств відчинилося, відкриваються. І дуже багато таких маленьких кафе, ресторанчиків, літніх майданчиків вони відкриваються-відкриваються. Коли ти йдеш по вулиці, по місту і ти бачиш, і знаєте, з такою любов’ю все це зроблено. Не аби як, а кожен щось нове. І дуже багато людей, вони ж переїхали під час першого року війни , вони ж перебували хтось за кордоном, хтось у Львові, Закарпатті у інших, і кожен як я бачу зараз, привозить частину того, що вони побачили там і втілює сьогодні в Харкові. Це дуже важливо.

Так, щоб хоч якось допомогти таким відчайдушним і сміливим харківським підприємцям,  для представників малого бізнесу муніципалітет скасував ряд міських податків. Зокрема податок на землю, на нерухомість та ряд інших податків і зборів, уточнив Ігор Терехов. Це мінімум. Але це вкрай важливо для підтримки підприємців. Більш того, це є хорошою мотивацією для того, щоб бізнес залишався у місті. Щодо енергетики, то ситуація складна. У місті діють погодинні відключення світла.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Ми не маємо жодного мегавату власної генерації. Бо росіяни 22 березня цього року розтрощили нам всі ТЕЦи, які заживлювали місто. І в місті і в області. Розтрощили нам всі трансформаторні підстанції, які були. Вони належать «Укренерго» і, на жаль, ми не маємо сьогодні власної генерації. Ми заживлені від інших міст. Введені графіки відключення. Наші виробничі підприємства у переважній своїй більшості працюють вночі. По житловому фонду – графіки. Ми були так – цілу добу практично в повному блекауті, але вдалося потрошечку заживити все. Потім були введені Харківобленерго і Укренерго спільно – графіки відключення, але на жаль вони не витримувались.

З енергосистемою, що дуже важлива для критичної інфраструктури, говорить мер, поки дуже великі проблеми. А оскільки попереду зима, тому Харків став до реалізації плану щодо децентралізації певних комунальних послуг. Та для цього потрібне, каже Ігор Терехов, відповідне обладнання.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Ми дуже серйозно працюємо по децентралізації енергозабезпечення, теплозабезпечення та водозабезпечення. Важко, але вийде. Я впевнений в цьому. Є процес, є перемовини, є обіцянки, є практичні дії. Ми дуже багато з нашими партнерами по цьому напрямку йдемо. Крім цього, я домовився взяти певні кошти, – кредитні кошти у банку ЄБРР. І ми, до речі, підпишем цю угоду для того, щоб ми мали можливість закупити це устаткування. Крім цього, я хочу сказати, ми ж не сидимо склавши рук. Ми працюємо. Ми вже заливаємо фундаменти під майбутні модульні котельні, ми доводимо мережі туди, що потрібні для заживлення, щоб все це працювало. Когенераційне устаткування. Ми пропрацювали зі всіма світовими виробниками, де взяти. Крім того, хочу сказати, забронювали це обладнання. Бо воно ж виготовляється дуже довго. Ми забронювали те устаткування, яке є і те устаткування, яке вони можуть виготовити протягом 1-2 місяців не більш. У нас залишилось дуже мало часу. І нам потрібно це зробити.

ОСТАННІ НОВИНИ