Росіяни вдарили авіабомбою по Харкову 22 травня. Подробиці з місця трагедії (відео)

22.05.2024 23:51   -

Окривавлений громадський транспорт, розтрощені житлові будинки і цивільна інфраструктура. Це наслідки ворожого авіаційного обстрілу по Харкову, що війська рф здійснили у середу по обіді.

АРТЕМ МЕШКАНЕЦЬ ПОСТРАЖДАЛОГО БУДИНКУ (ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОН)
Сидів займався своїми справами за ноутбуком. І бачу яскравий спалах і далі вибух. Все. Полетіло скло, щастя, за спиною було ще одне скло, але висіли штори, і це утримало все скло. Після вибуху зателефонував рідним, розповів, що відбулось і почав виходити. Але спершу почитав новини, бо зазвичай б’ють два рази. Але перший, я так розумію, прилетіло в передмісті, а другий впав тут. Потім почав телефонувати в служби, бо чув там люди кричали «Допоможіть!» Правда, позабував від стресу номера. Подзвонив в 101, оператор сказав, що вже їдуть пожежні.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Жахливі події. Приліт. Густонаселений район міста Харкова. 10 постраждалих на сьогоднішню годину. Крім цього, двоє людей у дуже важкому стані. Серед них і наш водій тролейбусу. Зараз він знаходиться в операційній. Я тільки що розмовляв з лікарями. Стан тяжкий.

За даними силовиків, рф атакувала Харків авіабомбами відразу два райони. Четверо людей у лікарні. 

ОЛЕКСАНДР ФІЛЬЧАКОВ НАЧАЛЬНИК ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ПРОКУРАТУРИ
Російські військові з території білгородської області рф із застосуванням літака здійснили обстріл Шевченківського та Холодногірського районів міста Харкова. Як і в попередні рази, вони застосовували уніфікований міжвидовий плануючий боєприпас Д-30 калібру 30 сантиметрів. Саме ці два боєприпаси влучили в районі житлової забудови. Внаслідок цього авіаційного удару зруйноване приватне підприємство, зруйноване кафе. Пошкоджений об’єкт харчування, автомийка. Знищено 4 цивільні транспортні засоби.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Що стосується житлових будинків, то постраждало 8 багатоповерхових житлових будинків. В цілому десь вибито 550 віконних прийомів. Зараз наші комунальні служби працюють, як ви бачите. Тому, як ви бачите, жодного військового тут не було. Як ви бачите, це житлова забудова – багатоповерхова житлова забудова, дуже багато людей завжди тут є. І наш міський транспорт курсує. Тому жахливі події. В котрий раз я хочу сказати, що це терор проти української нації, проти українського народу. І проти міста Харкова.

Наразі на місцях прильотів працюють всі відповідні міські служби. Зокрема, займаються  комунікаціями, щоб якнайшвидше відновити їх для жителів будинку. Слідчі ж на місцях прильотів зібрали всі речові докази військового злочину, що вкотре здійснили росіяни проти мирного населення міста Харкова. Кримінальне провадження відкрите за статтею «Порушення законів та звичаїв війни». 

ОСТАННІ НОВИНИ