Саміт миру у Швейцарії та переговори щодо вступу України в ЄС та – головне на ранок 15 червня

15.06.2024 11:12   -

Протягом доби окупанти атакували з артилерії та інших видів озброєння Харківську, Донецьку, Дніпропетровську, Запорізьку, Херсонську, Миколаївську та Сумську області. За даними військових адміністрацій, є загиблі, поранені та пошкодження житлових будинків і цивільної інфраструктури.

Україна 14 червня атакувала аеродром у Морозовську щонайменше 70 дронами. Про це повідомив очільник ГУР Кирило Буданов. Українські підрозділи оборони та розвідки вдарили по авіабазі, що розташована за 240 кілометрів від лінії фронту. Аеродром, є базою для десятків винищувачів-бомбардувальників Су-34 та слугує передовою оперативною базою для винищувачів Су-27.

На Київщині ліквідували пожежу на промисловому підприємстві, яка виникла 12 червня внаслідок збройної агресії росії. За даними ДСНС, на місці удару три доби працювали близько 200 чоловік особового складу, кілька десятків одиниць техніки та пожежні потяги.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

У Швейцарії сьогодні почнеться Саміт миру. На курорті Бюргеншток офіційно стартує перший Саміт миру за участі 100 делегацій – 92 країн і 8 міжнародних організацій. «Саміт миру дасть змогу глобальній більшості зробити конкретні кроки у сферах, що важливі для кожного у світі: ядерна та продовольча безпека, повернення військовополонених і всіх депортованих осіб, зокрема депортованих українських дітей», – наголосив президент України Володимир Зеленський. Зі 92 країн 57 представлені главами держав і урядів, 29 – міністрами закордонних справ, 6 – посланцями.

Постійні представники держав-членів Європейського Союзу схвалили переговорні рамки для вступу України та Молдови до ЄС. Рішення послів означає те, що 25 червня остаточно відбудеться міжурядова конференція, яка надасть офіційний старт переговорам про вступ України та Молдови до Європейського Союзу.

Очікується, що ситуація з енергетичною системою в Україні буде більш складною наступного тижня. Про це повідомив голова НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький. Такий прогноз пояснюється двома факторами: прогнозоване зростанням енергоспоживання через повернення спеки, а також виведення в ремонт чергового енергоблоку АЕС.

ОСТАННІ НОВИНИ