Спортивні новини Харкова | 06.09.2024

06.09.2024 18:20   -

Усі медалі хороші, але по-справжньому блищить лише золото. Назар Вісков став чемпіоном Європи з дзюдо серед юніорів до двадцяти одного року.

На континентальному турнірі, який проходить у Таллінні, студент Харківського Національного юридичного університету здобув перемогу у вазі до 60 кг. Він виграв чотири поєдинки- три завершив достроково з оцінкою «іппон». Дзюдоїст з Італії протримався менше двох хвилин, британця Вісков «заспокоїв» у середині сутички, а польського спортсмена «нейтрализував» за 17 секунд. У фіналі 19-річний харків’янин переміг чинного чемпіона Європы, срібного призера чемпіонату світу U21 Нізамі Імранова з Азербайджану, заробивши вазарі. Це другий континентальний титул Віскова. Минулого року він виграв молодіжну «Європу». Готував Назара до змагань його батько, заслужений тренер України Дмитро Вісков.

Зі столиці Естонії прямуємо до Парижа на літні Паралімпійські ігри, де харківський плавець Максим Веракса виграв срібну медаль на дистанції 100 метрів вільним стилем серед спортсменів з порушенням зору у класі S12 – 53,64 секунди. Від партнера зі збірної України Ярослава Денисенка Веракса відстав на 0,53 секунди.

Стійкості та завзятості у досягнені мети не займати і героям нашого наступного сюжету про чемпіонат світу з пара-армрестлінгу, який приймала столиця Молдови – Кишинів. Харків’яни підійшли до головного старту сезону на піку форми, здобувши 8 золотих, 8 срібних та 3 бронзові медалі. Три спортсмени забрали по дві вищі нагороди. В’ячеслав Хіхлов оформив переможний «дубль» у вазі до 75 кг серед «рукоборців» з порушенням опорно-рухового апарату. В обох фіналах підопічному Гели Хубіашвілі протистояв австралієць Саймон Ейпплебі. Протистояв гідно, але Хіхлов був сильнішим і став дворазовим чемпіоном світу. Анна Судніцина досягла аналогічного успіху в жіночих змаганнях серед спортсменок з порушенням зору. Вона виступала у ваговій категорії понад 70 кг та у вирішальних поєдинках двічі здолала ще одну харківську учасницю і також вихованку заслужених тренерів України Володимира та Олександра Петренків – Юлію Сапелкіну, яка відповідно стала володаркою двох срібних медалей. У цій же вазі серед молоді домінувала Марія Чумак, яку до кишинівського чемпіонату світу готувала заслужений майстер спорту Вікторія Ілюшина. Їй не було рівних у титульних поєдинках і на лівій, і на правій руках.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Ще дві золоті медалі харків’яни взяли у чоловічій категорії до 80 кг серед спортсменів на візках. Відзначились вихованці заслуженого майстра спорту Вадима Красова. Правою рукою планетарний титул завоював Павло Ус. У фінальній дуелі він зустрічався з лідером збірної Казахстану Азаматом Нуралієвим. Напруга була величезною, поступатися ніхто не хотів, але чемпіон може бути лише один. Ним став Ус, який ціною неймовірних зусиль дотиснув непоступливого суперника та отримав заслужене золото. Боротьбу на ліву руку виграв Павло Мясоєдов, який у фіналі здолав свого співвітчизника Іллю Косянчука. По дві срібні нагороди до Харкова привезли Сапелкіна та Тетяна Немчанова, по одній- Іван Комарь, Руслан Чулієв, Єгор Манцевич та Анатолій Потьомкін, який також став бронзовим призером. Олексій Євтухов заробив дві «бронзи». У медальному заліку чемпіонату світу з пара-армрестлінгу жіноча збірна України посіла перше місце, чоловіча команда- третє.

Чемпіонат України зі стрільби з лука, який проходив у Львові, для харків’ян вийшов бронзовим. Вони двічі піднімалися на третю сходинку п’єдесталу у командних змаганнях. У категорії «класичний лук» «бронзу» вибила чоловіча збірна області, за яку виступали олімпійський чемпіон Пекіна Віктор Рубан, бронзовий призер афінської Олімпіади Олександр Сердюк та майстер спорту України міжнародного класу Микита Кравчук. Вище у підсумковому протоколі головного національного турніру розташувалися збірні Чернівецької та Сумської областей, які посіли перше та друге місця відповідно. У стрільбі з блочного лука бронзовим призером стала жіноча команда, яку представляли вихованки СДЮСШОР «Комунар» Олена та Тетяна Гріншпун, і майстер спорту Тетяна Альшаєва. Золоті та срібні медалі дісталися другій та першій командам Києва.