Спортивні новини Харкова | 07.05.2024

07.05.2024 15:45   -

Побачити Париж і піднятися на п’єдестал. Марина та Владислава Олексіїви стали срібними призерками етапу Кубка світу із синхронного плавання. Харків’янки посіли друге місце у довільній програмі дуетів. Краще у місцевій акваторії виступили спортсменки з Австрії, які «намили» золото, набравши на двадцять два бали більше.

Для сестер Олексіївих паризьке «срібло» – десята нагорода етапів та Суперфіналу Кубка світу. У технічній програмі вони показали четвертий результат. Ще один харківський дует: Дар’я Мошинська- Анастасія Шмоніна був двічі п’ятим.

На будь-яких змаганнях важливо вступати в боротьбу, а не в бійку: бачити в інших учасниках гідних суперників, поважати їх – вони також готувалися, але ніколи не боятися. Тим більше, лише здорова конкуренція дозволяє показати найкращі якості. Харківські спортсмени, засвоївши ці принципи, вибороли на міжнародному турнірі з Шотокан карате-до СКІФ у чеському Градець-Кралові 9 золотих, 5 срібних та 10 бронзових медалей. Чудовий результат та певний заділ на майбутнє.

Вероніка Мокрій «оформила» переможний дубль в індивідуальних ката серед дорослих та юніорів і посіла друге місце в куміте. Також в ката «озолотилися» ще дві вихованки Костянтина Недбайло – Євгенія Коляда та Катерина Савченко, і підопічний Олега Верьовки- Денис Любченко. У куміте найсильнішими були Олександра Вусик та Олександр Дудка, яких до чеських баталій готували Олександр Серокуров та Ігор Пазюк відповідно. Вусик відзначилася у юніорській категорії, Дудка забрав «доросле» золото.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Вдало харків’яни зарекомендували себе і в командних змаганнях, де «один за всіх і всі за одного», і де важлива воля та готовність до перемоги кожного учасника. Інших варіантів немає. Костянтин Недбайло став переможцем у ката у віковій категорії: «20-39 років», Вусик і Коляда досягли аналогічного успіху у жіночому куміте. Срібло- ще один вічний дорогоцінний метал. У Градець-Кралові по дві такі нагороди отримали Іван Білий та Олександр Дудка. Учень Володимира Білого зупинився за крок від перемоги в ката і кумітэ, Дудка- в легкій та абсолютній ваговій категоріях. У чоловічому командному кумітэ Білий взяв «бронзу», яку разом з ним «кували» Іван Кузьменко, Арсеній Качанюк та Андрій Корбуль. Софія Козубова «викосила» два треті місця у ката та юніорському командному куміте, Ілля Запруднов, Артем Семенюк та Денис Любченко стали бронзовими призерами у складі кадетської команди.

Побували за кордоном, повертаємось до України. У сьомому турі другого етапу футбольного чемпіонату країни у жіночій Вищій лізі «Металіст 1925» приймав у Щасливому Київській області шосту команду таблиці- «Ладомир» із Володимира. Харків’янки швидко взяли гру під свій контроль, але перетворити перспективні моменти на голи змогли лише наприкінці першого тайму. На 43-й хвилині м’яч у ціль відправила Вероніка Кожухар, на 45-й ударом головою перевагу подвоїла Наталія Корнацька, а асистувала їм Крістіне Алексанян. Відпочинок пішов на користь “Ладомиру”, якому вистачило менше півтори хвилини, щоб скоротити відставання. Зробила це Софія Коновалова. Втім, володимирська музика недовго грала. У середині другої половини Ольга Басанська відновила комфортний відрив, на 83-й хвилині Анастасія Дружченко заробила для харківської команди пенальті, Леся Ольхова з «точки» не промахнулася – 4:1. У таблиці “Металіст 1925” залишився на четвертому місці, але медальну гонку помітно оживив. Від «Кривбасу», який посідає другу позицію, підопічні Володимира П’ятенка відстають тепер на три очки, від «Колоса» – на одне. Чемпіоном достроково стала “Ворскла”.

Команди чоловічої Суперліги з регбі-7 лише розпочали боротьбу за головний національний титул. Стартовий тур відбувся у Хмельницькому. Брали участь 6 команд на чолі з чинним чемпіоном- збірною Харківської області. На першому етапі вони були розбиті на дві групи. Підопічні Вадима Колишкіна та Валерія Кочанова стартували дуже впевнено і з обома суперниками розправилися без особливих нервових та фізичних витрат. Київський «Полі-теЭхнік» «закрили» з перевагою у тридцять три ігрові очки – 38:5, львівський «Сокіл» обробили всуху – 40:0. Півфінал з одеським «Кредо-63» харків’яни також провели потужно – 38:7. У головному поєдинку першого туру їм протистояв срібний призер торішнього чемпіонату – «Поділля». Команди видали божевільний матч і в основний час переможця не визначили. Господарі поля лідирували – 14:0, але харківські регбісти організували погоню і наздогнали їх. А потім був овертайм, в якому зробити першу реультативну дію- занести спробу вдалося «Поділлю». Хмельницька команда виграла домашній тур, заробивши 6 очок. Збірна Харківської області із п’ятьма турнірними балами стала другою. Нижче розташувалися “Кредо-63”, “Політехнік”, “Сокіл” та столичний “Ребелз”. Черговий тур чемпіонату України з регбі-7 у чоловічій Суперлізі відбудеться 25 травня в Одесі.