Спортивні новини Харкова | 14.06.2024

14.06.2024 19:26   -

Шпаги дзвін, як дзвін медалей! Бронзових. Чоловіча збірна України на чолі з харків’янином Андрієм Опанасенко посіла третє місце у командному турнірі чемпіонату Європи U23 з фехтування у турецькій Анталії.

У стартовій зустрічі українські шпажисти змусили скласти зброю Болгарію – 45:37. У чвертьфіналі здобули вольову перемогу над італійцями, а за вихід у фінал поступилися французам один укол – 44:45. У поєдинку за «бронзу» Опанасенко та партнери схрестили шпаги зі збірною Швейцарії. Спочатку вони вийшли вперед – 8:5, потім дозволили суперникам організувати погоню – 20:20, але надалі повернули собі ініціативу і перед заключним боєм лідирували з перевагою у чотири уколи. Опанасенко це багатство збільшив. Вихованець заслуженого тренера України Ірини Одокієнко виграв міні-дуель у Адрієна Фавра з рахунком – 15:10. Разом із 21-річним харківським шпажистом бронзові нагороди отримали Нікіта Кошман, Михайло Краснюк та Максим Перчук. Для Андрія Опанасенка- це друга медаль молодіжного Євро. Два роки тому у Таллінні він став віце-чемпіоном у командних змаганнях.

Стрибунка у довжину Оксана Малогловець була єдиною харківською учасницею чемпіонату Європи з легкої атлетики, який завершився у Римі. Кваліфікуватись у фінальну частину змагань їй не вдалося. З результатом 6 метрів 39 сантиметрів Малогловець посіла 24 місце.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

На тенісному корті тісно, але краще разом звісно, або як Еліна Світоліна та її чоловік Гоель Монфіс уперше зіграли у міксті. Це сталося на виставковому турнірі під назвою «Битва чемпіонів» у датському Хернінгу. Харківсько-французькій парі протистояв місцевий дует: Каролін Возняцкі- Хольгер Руне. Матч складався з одного сету. Світоліна та Монфіс перемогли – 6:4. Хто знає, можливо, це була репетиція їхніх майбутніх спільних виступів на турнірах «Великого шлему». В одиночних зустрічах сильнішими були данці. Возняцкі здолала Світоліну на чемпіонському тай-брейку – 6:3, 4:6, 10:4, Руне обіграв Монфіса у двох партіях – 7:6, 6:3.

Другий етап чемпіонату України з автомобільного спорту- картинг зібрав у Полтаві, окрім господарів спортивного комплексу «Лтава», гонщиків із Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Київської, Львівської, Сумської, Тернопільської та Харківської областей. Формат стандартний. Пілоти в залежності від віку змагалися у відповідних класах картів. Вихованці харківського клубу «Лідер» вже традиційно досягли найкращих результатів у міжнародному класі КZ-2. Добре засвоївши і освоївши принцип, що швидкість- це не тільки здатність їхати стрімко, а й здатність контролювати машину, підопічні директора команди Матвія Баранника, «викосили» у ТОП-5 три позиції. Майстер спорту Олександр Дерюга за сумою чотирьох заїздів став другим, Андрій Одиниця розташувався поряд з подіумом, Михайло Свічкар замкнув першу п’ятірку. Кирило Абсалямов приїхав дев’ятим. У «comer mikro» у колесі від “бронзи” зупинився 6-річний Олексій Гнатенко. У підсумковій «табелі про ранги» він посів 4 місце. Його старший на три роки брат- Ілля Гнатенко, дебютуючи у класі Rotax-Mini, фінішував на сьомій позиції. Третий етап чемпіонату України з картингу відбудеться у Полтаві у липні.