Спортивні новини Харкова | 24.05.2024

24.05.2024 17:30   -

Вік – не біда. Була б сила та душа молода. Майстер спорту України міжнародного класу Олександр Чернишов став чемпіоном світу з жиму лежачи у класичному дивізіоні серед ветеранів у категорії: + 50 років.

На планетарному турнірі, який стартував в американському Остіні, президент Харківської обласної федерації пауерліфтингу був першим у вазі до 66 кг. Заручившись підтримкою заслуженого тренера України Леоніда Плотницького, Чернишов настільки впевнено розпочав змагання, що вже після першої спроби всім, включаючи суперників, стало зрозуміло- виступає чемпіон. Спочатку він зафіксував 130 кг, потім замовив 137,5 і з цією вагою також успішно впорався. Фінальна спроба на 142,5 кг виявилася невдалою, але на загальній ситуації локальна осічка ніяк не позначилася і Чернишов отримав золоту медаль. Це його ювілейна десята перемога на ветеранських першостях світу та черговий переконливий виступ. Харківський спортсмен виявився набагато сильнішим за своїх конкурентів. Американця Стіва Петренчака Олександр Чернишов випередив на 22,5 кг, «бронзового» француза Марка Хуше – на 25. Майстерність вирішує.

Лідер національної збірної України з греко-римської боротьби у найважчій ваговій категорії- до 130 кг Михайло Вишнивецький виграв чемпіонат Європи серед спортсменів не старше 23-х років, який проходив у столиці Азербайджану- Баку. У кваліфікації магістрант Харківського державного біотехнологічного університету здолав борця з Чехії Марцела Альбини – 2:1. Стартовий поєдинок- важкувато, інші- просто вогонь. Вишнивецький завершив їх достроково. Польського спортсмена Домініка Кравчика 22-річний підопічний заслужених тренерів України Юрія та Дімітрія Тімченко, і Леоніда Гриня «роздавив» з рахунком – 12:1, турка Мухаммеда Хамзу Бакіра, якому поступився у фіналі торішнього чемпіонату світу U23, переміг із перевагою у вісім балів – 9:1. У головній битві Михайло Вишнивецький поклав на лопатки угорця Коппані Ласло та став 2-разовим чемпіоном Європи серед молоді.

Весна- особлива пора року, час надій та перемог. Дзюдоїст спортивного клубу «Слобожанець» Хазар Гейдаров виграв другий у нинішньому сезоні Кубок Європи серед кадетів. У квітні 15-річний харків’янин «озолотився» у Чехії, у травні повторив свій успіх на польських татамі- у місті Бельсько-Бяла. Вихованець заслуженого тренера України Геннадія Маханькова забрав трофей у ваговій категорії до 55 кг, у якій боролися 70 учасників. Розчищаючи дорогу до п’єдесталу, Гейдаров провів до фіналу п’ять поєдинків. Спочатку він достроково «зачохлив» спортсмена з Німеччини, потім здолав у конкурентних сутичках двох ізраїльтян та двох поляків. У вирішальній зустрічі Хазар Гейдаров переміг утриманням казахстанського дзюдоїста Нурдоса Досбергена та відібрався на чемпіонат Європи U18, який відбудеться наприкінці червня у Софії.

Краще за гір можуть бути лише гірські перегони. Природний екстрім для тих, хто любить полос-котати нерви та перевіерити себе на міцність. Охочих зробити це в офіційній «адреналіновій» атмосфері Кубка України «ХАДО МАКСИМУМ» набралося більше двох десятків – 25 учасників. Дводенні заїзди трасою завдовжки 3 км 800 м проходили на ужоцькому перевалі за сто вісімдесят кілометрів від Львова. Переможці та призери визначалися у шести класах: від стандартних 1 600 см3 до ралійних турбомашин потужністю понад 300 к.с. Боротьба була запеклою- за секунди і долі секунд. Як повідомив головний суддя змагань, директор автомобільного клубу «Харків» Олексій Бесєдін, не всі пілоти впоралися з поставленими завданнями. Без поломок та «бойових» втрат не обійшлося. Три автомобілі зійшли з дистанції. Ну, а найшвидшим учасником Кубка України з гірських перегонів став киянин Андрій Шевченко, який виступав на ралійній Міцубісі Еволюшн. Під час змагань від спортивної спільноти Латвії для ЗСУ було передано позашляховик.

Вихованки Пісочинської ДЮСШ вибороли 3 золоті та 1 бронзову медалі на серії національних змаганнь з маунтінбайку у Рівному. Швидше гнала велосипед Вікторія Кононенко. 14-річна підопічна майстра спорту Ігоря Гримайло здобула у своїй віковій групі максимальні 3 перемоги. Разом із полтавкою Катериною Троян вона виграла командний чемпіонат України у гонці крос-кантрі. Ще дві нагороди вищої проби Кононенко заробила на етапах чемпіонатів країни з велосипедного шорт-треку та у гонці елімінатор. «Бронзу» збірної Харківської області принесли Ярослава Стецюк та Карина Кононенко, які фінішували третіми у крос-кантрі у категорії: «15-16 років».