Спортивні новини Харкова | 28.06.2024

28.06.2024 17:39   -

Юність – прекрасна та неповторна пора. Вона нічого не боїться і здатна багато на що. Харківські дзюдоїсти, вихованці спортивного клубу «Слобожанець» Ростислав Кострикін та Хазар Гейдаров, дебютуючи на кадетському чемпіонаті Європи U18 у Софії, стали срібними призерами. Кострикін – у вазі до 50 кг.

Вигравши чотири сутички, 17-річний харків’янин поступився у фіналі азербайджанському спортсмену Баходіру Фейзуллаєву. Хансоку маке- технічна поразка. 15-річний Гейдаров зупинився за крок від континентального титулу у ваговій категорії до 55 кг. На шляху до фіналу він переміг дзюдоїстів з Італії, Грузії, нейтрального атлета та словенця, у головному поєдинку проти ще одного «нейтрала» Магомеда Абдулаєва отримав три попередження та удостоївся «срібла». Готували «новоспечених» віце-чемпіонів Європи серед кадетів до софійських баталій Геннадій Маханьков, Володимир Барташ та Олександр Курцев. Перший тренер- Надія Лозова.

Тепер про медалі за місто Будапешт. На Кубку світу з кікбоксингу WAKO, який відбувся в угорській столиці, і в якому брали участь понад три тисячі спортсменів із 47 країн, харків’яни здобули 2 золоті, 1 срібну та 5 бронзових нагород. Гідний результат. Пробитися на п’єдестал у такій серйозній компанії та заробити рейтингові очки – справа непроста. Під силу лише найпідготовленішим і мотивованим. Вихованець ДЮСШ «Центр бойових мистецтв» Харківської обласної ради Дмитро Алфьоров виконав свою роботу на відмінно, забравши два трофеї у ваговій категорії до 57 кг серед юніорів.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

18-річний підопічний Віталія Гагаріна та Олексія Даньшина провів 7 поєдинків, у фінальних – здолав спортсменів із Хорватії та Угорщини і став переможцем Кубка світу у розділах: лайт-контакт та кік-лайт. “Золотий” дубль Алфьорова його одноклубники розбавили трьома призовими виступами. Ксенія Варченко претендувала на перемогу у розділі «лайт», але поступилася у фіналі і посіла 2 місце. Артем Сидоренко та Нікіта Плахонін отримали бронзові медалі. Добряче потріпали своїх суперників кікбоксери спортивного клубу «Мастер»- учні Олега та Ольги Галищевих. Взяти участь у фінальних розбірках їм, щоправда, не вдалося, але до Харкова вони доставили з Будапешта три «бронзи». Зробили це Уляна Полуянова, Камілла Калашнікова та Тимур Галищев. Харківські спортсмени допомогли збірній України стати третьою у загальнокомандному заліку Кубка світу WAKO.

І один у полі воїн. Заслужений майстер спорту, учасник літніх Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро, чемпіон Європи та срібний призер Всесвітньої УнівЭр-сіади у командній першості Владислав Грико «викосив» 4 медалі на Кубку країни зі спортивної гімнастики, який проходив у Кропивницькому. Єдиний представник Харківської області на другому за статусом національному турнірі взяв 3 «золота» та «бронзу». Переможну серію він розпочав із багатоборства. Грико посів перше місце з результатом – 80, 60 балів. Головну конкуренцію йому склав дніпровський гімнаст Володимир Костюк, який відстав на 15 сотих. Ще дві нагороди вищої проби 27- річний підопічний В’ячеслава Азімова та Володимира Грибука завоював у вправах на коні та паралельних брусах. У вільних вправах Грико став бронзовим призером, на кільцях посів 5 місце, в опорному стрибку та вправах на перекладині був восьмим. У Кубку України брали участь 22 гімнасти.

Віталій Альохін виграв золоту та срібну медалі на командному чемпіонаті України з легкої атлетики серед юніорів у Луцьку. Швидше він пробіг 3 000 метрів з перешкодами- 9 хвилин 25, 66 секунди. З особистого рекорду Альохін «зрізав» одразу 15 секунд. На «півторашці» 19-річний харків’янин фінішував другим. Марія Веретільник перемогла у семиборстві, на стометрівці з бар’єрами виборола «срібло». Вікторія Ільїна посіла 3 місце у стипль-чезі.