Терехов: Всесвітній саміт миру – показник підтримки України

17.06.2024 20:30   -

Про Україну говорять, Україну підтримують, і це важливо, це певний результат, як і низка спільних рішень, зауважив Ігор Терехов, говорячи про Всесвітній саміт миру, який пройшов у Швейцарії.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Україна на порядку денному, і це головне. Це вже результат. Це по-перше. По-друге, там була низка питань, низка перемовин, низка політичних рішень, які, знаєте, крок по кроку ідуть і в накопичення таких серйозних висновків. І те, що були президенти, лідери такої кількості країн, які прийняли участь, це показник і підтримки України. І це дуже важливо.

Саміт миру тривав у Швейцарії  протягом двох днів – 15 і 16 червня. Представники 100 країн світу висловили свою підтримку Україні у боротьбі з російською збройною агресією.

Учасники погодились, що мають спільне бачення в трьох аспектах: ядерна безпека, постачання українського продовольства у світі, гуманітарний обмін полоненими. А саме:

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

По-перше, українські атомні електростанції та установки, зокрема Запорізька атомна електростанція, повинні працювати безпечно та захищено під “повним суверенним контролем України і відповідно до принципів МАГАТЕ та під її наглядом”.
По-друге, у Чорному і Азовському морях є “надзвичайно важливим” забезпечити вільне, повне та безпечне торговельне судноплавство, а також доступ до морських портів.
По-третє, усі військовополонені мають бути звільнені шляхом повного обміну. Всі депортовані та незаконно переміщені українські діти та всі інші українські незаконно утримувані цивільні мають бути повернуті в Україну.

Текст спільного комюніке опублікований на сайті офісу Президента України. Підсумкову декларацію Саміту миру підписали 80 країн і 4 організації, не підтримали декілька країн. Але до документа можуть долучитися будь-які країни й після завершення саміту.

Країни та організації, які підтримали спільне комюніке, переконані, щоб досягти миру, необхідний діалог та залучення всіх сторін. Над цим вони й планують працювати у майбутньому.

ОСТАННІ НОВИНИ