ТОП-8 прогнозів ринку зайнятості
Експерти щиро визнають, що запобіжно-карантинні заходи, прийняті з метою запобігання поширенню пандемії, мали негативні наслідки для соціально-економічної сфери навіть у найрозвиненіших державах світу. Середній показник безробіття у світі наразі становить 10%. В Україні офіційний показник зареєстрованого безробіття є нижчим, але ситуація може змінитися. Значна частина громадян з тих чи інших причин не скористалася послугами служби зайнятості, хоча й перебувають у стані безробіття.
Наприклад, українці, які приїхали з-за кордону і планують одразу після закінчення карантину повернутися на свої робочі місця або ж люди, які довгий час працювали в тіні, а тому не можуть розраховувати на допомогу по безробіттю. Державна служба зайнятості оприлюднила свій прогноз стосовно перспектив для сфери зайнятості під час і після карантину, зауваживши, що процес відновлення економіки може тривати 12-18 місяців. Ці факти слід враховувати, передусім, шукачам роботи, акцентували у службі.
Топ-8 змін ринку праці у найближчому майбутньому:
1. Форми дистанційної зайнятості будуть вдосконалюватися. На рівні компаній це подекуди спричинить додаткові витрати на зміну внутрішніх процесів.
2. Дистанційна робота підвищить попит й на дистанційне навчання.
3. Працівники робитимуть вибір на користь легальної зайнятості. Краще мати роботу зі скромним, але гарантованим заробітком та можливістю отримання лікарняного, аніж товстий зарплатний конверт і перспектива втрати роботи будь-якої миті.
4. Роль держави зростатиме. Уже сьогодні роботодавці звертаються за підтримкою до служби зайнятості задля збереження робочих місць.
5. Обираючи професію, зважте, чи є вона затребуваною на ринку праці. Якщо ні, то вам загрожуватиме скорочення в першу чергу.
6. Значення гігієни праці та безпеки на виробництві посилиться.
7. Уже зараз потрібні програми, які забезпечать недопущення погіршення становища жінок, адже вони, насамперед, припиняють виконувати трудові обов'язки черезд догляд за дітьми.
8. Зросте усвідомлення важливості солідарності замість індивідуалізованих рішень. Стає зрозуміло, що добробут одних людей залежить від добробуту тих, хто їх оточує.
Підсумовуючи вищезазаначені критерії, експерти роблять висновки, що у найближчому майбутньому значно зросте роль дистанційної роботи та гігієни праці і офіційного працевлаштування.