У Харкові не вистачає водіїв, щоб розвозити дітей до школи. Тимчасові труднощі чи серйозна проблема?

04.09.2024 16:33   -

Перший раз в перший клас. Схвильовані першачки із не менш схвильованими батьками зібралися на порозі одного із харківських ліцеїв. Донині заняття для цих новоприбулих учнів педагоги проводили лише в онлайн-форматі. Тож сьогодні малеча вперше спробує посидіти за партою, погратися з однокласниками на перерві та нарешті дізнається, яке воно, шкільне життя на смак. Мами і тата, хоч і дещо переймаються за своїх дітлахів,  переконані, що офлайн-форма навчання є необхідною для молодшокласників.

ОЛЬГА МАМА ПЕРШОКЛАСНИЦІ
Діткам першого класу треба навчитися писати, читати. А для цього необхідно спілкуватися з учителем офлайн, а не онлайн.

ТЕТЯНА МАМА ПЕРШОКЛАСНИЦІ
Звичайно, офлайн це дуже важливо, це дуже потрібно. У нас перше заняття було онлайн,  але ми розуміємо, що діти першачки, вони потребують спілкування, живого спілкування. Вони потребують сидіти за партами, ручки підіймати і так далі. Це дуже важливо. Щодо безпеки, ну що можна сказати. Зараз все небезпечно, небезпека може спіткати будь-де. Так, в Харкові трошки лячно, трошки моторошно, але не все настільки добре організовано, що я думаю, що все буде добре. Ми сподіваємося, що все буде добре.

Останні обійми та настанови від батьків – і ось уже шкільний автобус забирає новоспечених  учнів у їхню першу самостійну подорож. Пункт призначення – одна із харківських метрошкіл. Саме там навчальний процес буде проходити безпечно та комфортно. Дорогою першачки розмірковують про майбутні шкільні будні. Озвучені очікування значно різняться.    

ЄВГЕНІЙ ПЕРШОКЛАСНИК
– А як тебе звуть, давай познайомимося? – Євгеній Олексійович.

Маленький Євгеній Олексійович чесно зізнається, що був би не проти ще трішки поспати вдома. Однак, оскільки все ж таки довелося їхати до школи, першокласник вибудував серйозні плани на перші в житті офлайн-уроки.

ЄВГЕНІЙ ПЕРШОКЛАСНИК
– А ти в школу хочеш? -Ну я ще не знаю… я туди перший раз іду! – А як думаєш, що ти будеш там робити?
– Займатися математикою, читати і писати.

Не меншого очікує і маленька Катруся

КАТРУСЯ ПЕРШОКЛАСНИЦЯ
Я дуже-дуже хочу в школу, але спочатку я не хотіла. А чого хочеш навчитися? – Я не вмію малювати єдинорога. Я дуже хочу намалювати дерево з будинком таким високим. Бо я малювала, у мене вийшло, але я не домалювала, у мене там нічого не вийшло, бо я промахнулась олівцем.

Хоча певне хвилювання серед першачків дещо присутнє, вони намагаються особливо цим не перейматись.

ТИМОФІЙ ПЕРШОКЛАСНИК
– Тьома, скажи мені чесно, трошки хвилюєшся, чи зовсім не хвилюєшся? – Ну я трішки хвилююсь і трішки не хвилююсь.

До пункту призначення малеча добралася швидко та безпечно завдяки досвідченому водієві. Проте розвозити учнів – не єдиний обов’язок пана Віталія. Він, як і багато інших його колег, щоденно працює як на шкільних, так і на міських маршрутах.

ВІТАЛІЙ МАКОЇДОВ ВОДІЙ
Ну, робити нелегко, тому що ми працюємо і на маршруті, і знімають нас возити дітей. Одних привозимо, других забираємо і відвозимо. А потім знову становимося на маршрути і їдемо по своїй лінії. Тяжко-важко, але працюємо.

Пан Віталій зазначає, що така проблема виникла не вперше. Минулого року ситуація була аналогічною – із приходом Першого вересня і аж до літніх канікул водіїв знімали із маршрутів, щоб перевозити дітей. Часто керманичі були вимушені працювати навіть у свої вихідні.

ВІТАЛІЙ МАКОЇДОВ ВОДІЙ
Постійно не вистачає водіїв. Було б краще, звичайно, якщо б ми працювали на маршруті і окремо водіїв набрали б возити дітей, і їм би було легко і нас би не смикали. Спокійно працювали б на своїх маршрутах. Хотілось би, щоб окремо водії були на маршрутах для дітей.

Проблема нестачі кадрів уже була винесена на обговорення, однак кардинально ситуація не змінилась. Віталій зазначає, що компетентних водіїв активно шукають уже протягом тривалого часу, однак кандидатів знаходиться не багато.

ВІТАЛІЙ МАКОЇДОВ ВОДІЙ
Були обговорення, але водіїв не вистачає. Говорили, говорили, а водіїв як нема, так і…

Однак Віталій все ще не полишає надії, що ця проблема може буди вирішена, і він отримає змогу повернутися до свого колишнього нормованого та стабільного графіку.  А харківських дітей на навчання возитимуть спеціалізовані шкільні автобуси.

ОСТАННІ НОВИНИ