У Харкові Сумську оздоблюють гранітом. Шляховики назвали причини

27.07.2023 13:17   -

Серце Харкова. Вулиця Сумська. Район будівлі Харківської обласної ради, що рашисти неодноразово бомбили своїми ракетами. Кадри прильотів бачив весь світ. Та за тривалі місяці повномасштабної війни у Харкові намагаються привести в порядок всю прилеглу територію довкола постраждалої будівлі. Комунальники комплексно замінюють мережі, яким ще й до того, давно вийшов строк експлуатації.  Перший етап, кажуть міські служби, вже завершений. Далі рухатимуться вверх по Сумській.

МИКОЛА ЗАВАДА ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА З ВИРОБНИЦТВА КОМПЛЕКСУ «ХАРКІВВОДОПОСТАЧАННЯ» КП «ХАРКІВВОДОКАНАЛ»
Ми проводимо роботи пов’язані з підготовкою до осінньо-зимового періоду. Замінюємо технічно зношені мережі. Один з цих участків це вулиця Сумська на відрізку від площі Свободи до 88 номера. Перший участок протяжністю 280 метрів ми виконали роботи. Роботи ці виконувались з кінця травня до 21 липня. Зараз виконуються роботи на наступному участку. Протяжність приблизно така ж. Діаметр труби 220 мм. При виконанні цих робіт міняється зношена система водозабезпечення, замінюються засувки. Відновлюється система пожежогасіння. Тому що пожежні гідранти дуже потрібні нам в центрі міста для виконання функцій пожежогасіння.

Разом із комунальниками на цій ділянці свою роботу виконують і шляховики. Пішохідну зону перед будинком Рад, що була понівечена через ворожі обстріли, заасфальтували, а далі вздовж Сумської стали стелити гранітну бруківку.

ДМИТРО ЛИПОВИЙ ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ БУДІВНИЦТВА ТА ШЛЯХОВОГО ГОСПОДАРСТВА
Ми використовуємо у цей час матеріал натуральний. Це граніт. Для того, щоб, а я би це розділив на дві частини. З однієї сторони це дуже практично, а з іншої сторони, як ви бачите,- естетично. Якщо ми побалакаємо з вами про практичну частину цієї роботи, то порівняльні характеристики з асфальтом, то граніт – натуральний матеріал, він має у нас довгий строк експлуатації. Якщо ми подивимось наперед через 10-20, або 30 років, то він буде такий же незмінний, він буде такий же естетичний. І якщо подивитися з позиції економії коштів, то на протязі такого великого часу, то він у нас буде дешевше чим асфальт. Тому, що асфальт, як матеріал, якщо ми виконуємо якійсь роботи, – потрібно нові затрати. І не тільки на роботи, а й на матеріал. Якщо ми з вами використовуємо граніт, то ми розібрали, виконали роботи і цей матеріал ми знову використовуємо. Тому з економічної точки зору, на якийсь довгостроковий період експлуатації такого матеріалу буде значно дешевше в порівнянні з асфальтним класичним покриттям.

Для маломобільних груп населення на пішохідних переходах, облаштовують зручні зїзди. Також  шляховики планують виконати інженерні рішення, щоб автомобілісти не заїжджали на тротуари. Де це можливо, кажуть, висадять нові дерева. Гранітною плиткою, повідомили у профільному Департаменті, планують оздобити весь відрізок дороги для пішоходів від площі Свободи аж до рози з вулицею Ярослава Мудрого.  

ОСТАННІ НОВИНИ