У Харкові уроки безпеки проводитимуть в пересувних класах (відео)

20.10.2023 19:56   -

Що потрібно знати про вибухонебезпечні предмети, такі як боєприпаси, ракети, гранати, бомби, міни і таке інше. Все про правила безпеки в доступній, цікавій формі з елементами гри розкажуть представники силових структур, подорожуючи країною спеціальним пересувним класом.

Школярі уважно слухали все, про що розповідали спеціалісти та дізнались багато нового для себе. Користь від таких уроків очевидна.

АРІНА УЧЕНИЦЯ ХАРКІВСЬКОГО ЛІЦЕЮ №65
Вони дуже корисні. Потрібно проводити усім.

ДАВІД УЧЕНИК ХАРКІВСЬКОГО ЛІЦЕЮ №65
Це форма поліцейського. Я мрію стати поліцейським. Я дізнався, що коли ти бачиш міну, треба зателефонувати в службу 101. Нам розповідали про пожарну безпеку. Якщо дома є пожар, то треба прикритися якоюсь мокрою тряпочкою і повзти по полу.

Мобільний клас безпеки – це спільний проект Міністерства внутрішніх справ України, ДСНС, Національної поліції, міжнародних партнерів за підтримки ООН. Мета: навчання дітей правилам безпеки в мирний час та воєнний.

АРТЕМ ФОМІН ГОЛОВНИЙ ІНСПЕКТОР ВІДДІЛУ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ УПРАВЛІННЯ ЗАПОБІГАННЯ НАДЗВИЧАЙНИМ СИТУАЦІЯМ
Головна перевага класу, що він мобільний. Може зупинятися біля укриттів, якщо повітряна тривога і рухатися в укриття. Переваги, що ми можемо проводити заняття як взимку, він обладнаний кондиціонером,можемо проводити заняття до мінус 10. В Такій ігровій формі можемо проводити і також можемо в теплу пору року проводити заняття на вулиці . Для цього є спеціальне обладнання мультимедійне, акустичні системи ,столи , каримати, є смуга перешкод навчальна, є тунелі, є імітовані озера і є правила користування рукавами пожежними стволами і на гасіння.

В такому класі-мобілі можуть розміститися одночасно до 18 учнів. Уроки розраховані для школярів різного віку.

АРТЕМ ФОМІН ГОЛОВНИЙ ІНСПЕКТОР ВІДДІЛУ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ УПРАВЛІННЯ ЗАПОБІГАННЯ НАДЗВИЧАЙНИМ СИТУАЦІЯМ
Робота буде плануватися наступним шляхом: будуть подаватися заявки від керівників закладів освіти або від органів місцевого самоврядування, ми будемо їх опрацьовувати. На наступний місяць буде розроблятися графік.

Таким чином після визначення маршруту автомобільний клас вируше в дорогу школами Харкова та населеними пунктами області.
Перший же свій урок провели в Харківському ліцеї №65. Завдяки цьому проекту з’явилась ще одна можливість донести дітям важливу інформацію про правила безпечної поведінки.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Для нас це дуже важливо. Я нагадаю вам той жахливий випадок, коли на Бучми, десь рік тому, підірвалися двоє підлітків. І сьогодні у нас в кожній школі є такий клас навчальний. Ви розумієте, що школи зараз зачинені і така машина, яка сьогодні прийшла до Харкова, це дуже важливо. Ми будемо мати змогу разом з працівниками ДСНС, Нацполіцією проводити для наших школярів, для дітей такі навчання. І вони будуть розуміти, в якій ситуації як їм поводити себе. Хочу подякувати Президенту, бо такі машини закупили завдяки його допомозі, за його ініціативи.

До речі, у Харківських навчальних закладах вже давно існують спеціальні класи безпеки, створені за ініціативи мерії. І до війни дітки набували тут життєво необхідні навички.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Що стосується навчання, організації таких класів, то так це мерія. І це наша відповідальність. І ми будемо продовжувати.

Харківський міський голова, спілкуючись з представниками силових структур, педагогами та учнями, зазначив, що проект «Класи безпеки» – це нова необхідність, продиктована часом. Заклади освіти Харкова долучились до його реалізації. На сьогодні класи безпеки створено у кожній другій школі міста.

ОСТАННІ НОВИНИ