Усунення наслідків авіаудару по Холодногірському району триває (відео)

24.06.2024 19:52   -

Це наче апокаліпсис, наче фільм жахів. Ще до третьої години дня неділі у цих приватних домоволодіннях, що у Холодногірському районі, вирувало життя. Хтось відпочивав, хтось порався на городі. Поки сюди не «прилетіло». Зруйновані будинки, вигорілі дерева та запах смерті.

СВЯТОСЛАВ ВЛАСНИК ПОШКОДЖЕНОГО БУДИНКУ
Я був на вулиці, я просто відчинив двері і зайшов додому і в цю мить був вибух. Просто цієї секунди. Якби я не зайшов, то ми зараз не спілкувалися б. Опритомнів наприкінці будинку. Вибило зуб, трохи розірвало спину. Як живий залишився – не знаю. Ось, сусіда вбило буквально в ту саму секунду, ось як це?! Дядько Сашко Перепелиця…. Царство Небесне. Його син Єгор у лікарні…

СЕРГІЙ ВЛАСНИК ПОШКОДЖЕНОГО БУДИНКУ
У нас там наприкінці городу басейн, спекотно було. Дружина збиралася в магазин піти, а я думав поки поплаваю з малим. Але дружина щось… ну ми тягнули-тягнули, вона все не збиралася йти, і ми в кімнаті сиділи так. Якби вона пішла, ми пішли б купатися, то нас би вже не було тут. А я ще сина кличу – ну що ти сидиш тут за комп’ютером пішли, вода гарна, тепло, сонце гріє. І воно як «бух» і сидиш, і як у кіно все. Скло там летить, там двері, там стеля і отак очима дивишся. Пил цей. Я виходжу, думаю в сусіда «прилетіло», дивлюсь начебто ціле. Обійшов, а там уже сусід виходить – голова у крові. Там уже вогонь починається. Люди підійшли – давайте швидку, пожежну. Ось я подзвонив. Як кажуть, Бог зробив диво, що нас зберіг. А так, без милості, нас би вже не було.

СЕРГІЙ ВЛАСНИК ПОШКОДЖЕНОГО БУДИНКУ
Йде син сусіда в крові, нога… каже, за п’ять метрів від мене бахнуло. Кажу, а там ще ти з товаришем був, де твій товариш? Він каже – не знаю. Ми пішли шукати його, кричимо-кричимо і він звідкись зверху йде в крові. А сусід, дивлюся, вже весь перекручений, страх, жах. Руку там знайшли, руку, а так були кишки. Ну, його скрутило наче пропелером. Там яма і він буквально за п’ять метрів лежав. Якраз коли прилетіло… він постійно на городі, то огірки, то помідори, поливає. І все… життя закінчилося.

Интершум нарезка под музфон работа коммунальщиков и волонтеров – разгребают завали и зашивают окна

АЛІНА ТІТОВА ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ АДМІНІСТРАЦІЇ ХОЛОДНОГІРСЬКОГО РАЙОНУ З ПИТАНЬ ЖКГ
Внаслідок вчорашнього «прильоту» було зруйновано 2 будинки повністю та пошкоджено 40 приватних домоволодінь. Також 10 будинків багатоповерхових, де пошкоджено близько 100 балконів та вікон. На даний час активно ведуться роботи з відновлення і усунення наслідків «прильоту», роботи з розбору завалів, відновлення конструктивів житлових будинків, перекриття покрівель, закриття контурів вікон. (СК) На місці працюють комунальні служби району та волонтери.