Змінено правила виплати пенсій: хто з пенсіонерів її отримає

24.06.2024 18:16   -

Деякі категорії громадян можуть розраховувати на збільшення пенсійних виплат завдяки надбавкам. Як повідомляють у Пенсійному фонді, доплата за віком є однією з найбільш популярних надбавок до пенсій та передбачена вона для пенсіонерів.

Ця доплата є щомісячною та нараховується автоматично, коли пенсіонер досягає вказаного віку, за умови, якщо розмір пенсії не перевищує 10 340 гривень. Також пенсіонери, які мають особливі заслуги перед державою, можуть отримати за це надбавку. Розмір надбавки визначається індивідуально та залежить від рівня та характеру заслуг людини.

Розмір надбавки, яку отримують пенсіонери віком від 70 до 74 років, складає 300 гривень. Для пенсіонерів віком від 75 до 79 років передбачена надбавка у розмірі 456 гривень. Якщо пенсіонер досягнув віку у 80 років, то йому належить надбавка 570 гривень.

Ще частина пенсіонерів отримає влітку одноразову надбавку, зазначили у ПФУ. До Дня Незалежності України уряд виплатить допомогу:

  • особам з інвалідністю внаслідок війни;
  • колишнім малолітнім вʼязням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, яким на момент увʼязнення не виповнилося 14 років;
  • особам з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин.

Особи з інвалідністю I групи можуть розраховувати на одноразову виплату в розмірі 3100 гривень, II групи — 2900 гривень, а III — 2700 гривень. Ще декілька категорій громадян отримають виплату в розмірі 650 гривень. Стосується це родин загиблих військових. А саме:

Одноразову виплату до Дня незалежності в розмірі 650 грн отримають:

  • члени сімей загиблих або померлих ветеранів війни;
  • члени сімей загиблих або померлих Захисників і Захисниць України;
  • дружини або чоловіки померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, які не одружилися вдруге;
  • дружини або чоловіки померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге.

Можуть розраховувати на одноразову виплату в розмірі 1000 гривень такі категорії громадян, як учасники бойових дій та постраждалі учасники Революції Гідності, а також неповнолітні на момент позбавлення волі вʼязні концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, а також діти, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їх батьків.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, отримають 3 100 гривень одноразової виплати.

В Пенсійному фонді також розповіли, що Кабмін змінив правила виплати та доставки пенсій. Стосується тих, хто отримує пенсії через Укрпошту. Новиною є те, що тепер виплати можуть здійснюватись за допомогою електронних реєстрів.

ТАРАС МЕЛЬНИЧУК ПРЕДСТАВНИК КАБІНЕТА МІНІСТРІВ У ВЕРХОВНІЙ РАДІ
Відповідне рішення має за мету оптимізувати і модернізувати процес виплат пенсій та грошової допомоги. Пенсійні виплати відтепер можуть здійснюватись без використання паперових документів, якщо є технічні можливості для цього.

З даними пенсійного фонду наразі в Україні більше 10 мільонів пенсіонерів. З них трохи більше двох мільонів користуються послугами Укрпошти. Тож нові правила виплати, зауважили в Кабміні, значно спростить отримання грошей цим громадянам

ОСТАННІ НОВИНИ