В Харькове появились уличные гранитные пандусы (+видео)
Частина вулиці Сумської – огороджена. Однак дорожні знаки стоять не на проїжджій частині, а на тротуарі. Робочі розбирають бруківку та бордюри. Замість них вкладають монолітні гранітні плити.
Артем Бабенко робочий
Это прочный гранит. Естественно, по технологии всё сделано. Инвалидом будет довольно-таки удобно спускаться по ним.
Для цього плити вкладають під певним кутом, що має не перевищувати десяти градусів. Ширина плит – три метри.
Роман Бовсуновський представник фірми-підрядника
Изначально здесь были бордюры, и даже обычному пешеходу было трудно. Слабовидящим, инвалидам было трудно ходить.
Гранітні пандуси на пішохідних переходах роблять на Сумській на ділянці від Дзеркального струменю до площі Конституції. Бо саме на цій вулиці знаходиться чимало адмінбудівель, культурних об'єктів та місць відпочинку. І їх доступність важлива для особливих городян. Кілька гранітних пандусів у центрі фахівці вже завершили. Городяни апробували і винесли вердикт.
Лідія Трохимівна харків'янка
Для меня, для старых людей – хорошо, для пожилых. Удобней идти. А так – трудно. Я обхожу и сюда обхожу. Особенно зимою, в-общем, удобно.
Олеся харків'янка
Это облегчает передвижение людей, которые не способны передвигаться самостоятельно. А также для колясочек детстких. Я считаю, что в определённом роде это необходимо.
Ганна харків'янка
Они нужны для велосипедистов или для людей с ограниченными возможностями, для колясок. В принципе, полезно. Хорошо, что сделали.
І роботи продовжуватимуться, кажуть комунальники. У планах до дня міста на Сумській встановити двадцять п'ять таких пандусів.
Роман Бовсуновський представник фірми-підрядника
А потом будем делать пешеходные переходы, зебру, чёрный и белый гранит. Это натуральный камень, не искусственный. Если он расчитан на 300 лет, он будет 300 лет стоять.
А ще у центрі міста планують облаштувати куточки для відпочинку, парковки для інвалідних візків та громадські туалети для людей з особливими потребами.