В Харькове уже функционирует 8 инклюзивных школ
Артур Тодорук навчається у п'ятому класі сто двадцять четвертої школи. Має гарні оцінки та мріє стати вченим. Спочатку, коли віддавали до школи дитину з особливими потребами, розповідає мама, було страшно, але вже з першого дня всі сумніви зникли. Наразі Артур має чимало друзів та не відчуває себе інакшим.
Артур Тодорук учень школи №128
Мне удобно передвигаться по школе. Есть лифт наверх и в столовую.
Сто двадцять четверта школа стала першою в Україні, яка почала приймати дітей з особливими потребами. Наразі її відвідують вісімнадять таких вихованців. Тут для них створили всі необхідні умови. З цього року почали працювати нові фахівці: логопед, дефектолог, практичний психолог та реабілітолог. Учні, каже директор, до таких дітей ставляться гарно, товаришують та завжди готові підтримати.
Валентина Київська директор школи №124
Никто даже не замечает, что есть дети какие-то другие. И это не сегодня, которые уже привыкли. Вот в 2010 году у нас была проблема и я переживала как родители отнесутся, мне говорили, что обратите внимание вот как родители будут. Никто даже не обратил внимание, ни разу за семь лет не подняли вопрос о том, что мы не хотим или нам что-то не нравится.
У цій школі, говорить директор департаменту освіти, працює вісім інклюзивних класів. Діти з особливими потребами демонструють гарні здібності, переоцінюють себе та стають більш активними. До школи та додому їх возить інва-таксі. Зроблено все, наголошує Ольга Деменко, аби діти відчували себе комфортно та могли вчитися з однолітками.
Ольга Деменко директор Департаменту освіти Харківської міської ради
В этом году в нашем городе инклюзивных школ уже восемь и в них функционирует девятнадцать инклюзивных классов, и в этих классах обучается тридцать шесть ребят с особыми потребностями. За каждым классом закреплен помощник учителя, который работает с ребятами и помогает им во всем. Это только начало, потому что в образовательный процесс школ города Харькова включено более тысячи детей с особыми потребностями.
Усі вони мають різні форми навчання: дистанційні, індивідуальні. Але всіх бажаючих, каже Ольга Деменко, закликають прийти вчитися до шкіл, батьків просять не боятися.