В каких условиях работают предприниматели рынка Барабашово
Харківський ринок Барабашова – один із найбільших у Східній Європі. Наразі тут налічується більше 18 тисяч торговельних місць та підприємці, які торгують на ринку платять за їх оренду необґрунтовано зависоку плату. Адміністрація наживається на простих бізнесменах, при тому, що умови в яких вони працюють не відповідають ціні, яку вони платять.
Переконатися в цьому, потрапивши на ринок, щоб побачити на власні очі, що там відбувається, практично не можливо. Охоронці зазвичай всіляко перешкоджають зйомці та закривають камеру руками та спинами. Та навіть розмовляти не хочуть. Натомість підприємці йдуть на відкритий діалог та з готовністю розповідають про ситуацію, яка наразі є на ринку.
Ганна підприємець Мы очень недовольны ситуацией на рынке, действием администрации. Этими угрозами, шантажом, вымогательством. Помимо того, что сейчас 21 век и посмотрите, где мы вообще торгуем – это не условия. Реализаторы стоят в каких-то бахилах, в каких-то фуфайках. Ну просто как в 90-е годы.
Окрім високої сплати за оренду, на ринку існує безліч нелегальних фірм, які підконтрольні концерну "АВЕК" та, прикриваючись його повноваженнями, вимагають від підприємців сплачувати за подовження договорів дві тисячі в американській валюті. Крім того, адміністрація просить платити за два останні місяці 2021 року. Та підприємці розповідають – і це ще не всі платежі.
Володимир підприємець На всем этом накладываются еще и поборы администрации, сейчас они непосильны как таковые и, учитывая условия в которых мы сейчас работаем, это вообще несоизмеримо. мало того, что в магазине мы не можем проводить ремонты без ведома администрации, то есть любые сварочные какие-то работы. Ганна підприємець С нас взимается за все. На нашей площадке за каждый манекен мы платим, манекен, который стоит на улице, мы платим деньги. Мы платим за электроэнергию, которая входит в аренду и плюс отдельно у нас в магазинах счетчики, которые не сертифицированы – мы платим еще за свет. За каждую тепловую завесу. Чайник мы не имеем права включать в магазине, то есть мы должны покупать чай, кофе, особенно когда холодно, у тоже сертифицированных этих чаевников.
Окрім труднощів з комунікацією, на ринку платний туалет, ще і додатково доводиться купляти воду. Також виникають труднощі у сніжну погоду.
Володимир підприємець Снег фактически не убирается, все предприниматели зимой, когда наваливает снег, они все сами убирают. Подъехать к магазинам сейчас очень сложно, потому что наставили всякого рода ограды, которые ни машинами, ни чем – проехать очень сложно. То есть ситуация на рынке достаточно плачевная. И чтобы мы видели, что занимаются, что-то реконструируют или как-то помогают предпринимателю – не видно этого всего.
З усіма своїми проблемами підприємці Барабашова звернулись до Харківського міського голови Геннадія Кернес з проханням розібратися у ситуації та навести лад на ринку. Вже пройшло кілька зустрічей ініціативної групи з мером. Щоправда, після спілкування з журналістами, до одного з підприємців, який має цех з виробництва верхнього одягу, прийшли з позаплановою та безпідставною, як він каже, перевіркою.
Володимир підприємець После того, как дали интервью, на следующий день к нему пришли правоохранительные органы в цех непосредственно и уже цеплялись за все, что угодно и написали целую кучу штрафов. Хотя у человека, я знаю точно, у него оформлены люди и вообще весь бизнес, да и вообще весь швейный бизнес – он фактически открытый для правоохранителей и всех остальных. Сейчас идет разбирательство, то есть до судов доходит, все вот эти штрафы будут оспариваться. Сложно сказать чем это закончится.
Розібратися у незаконних діях адміністрації пообіцяв мер Харкова Геннадій Кернес. Так була сформована робоча група працівників профільних департаментів міськради та підприємців. Мета якої – захист прав підприємців, які налаштовані сплачувати за оренду землі напряму у міськраду. Так, кілька ділянок територій ринку Барабашова, зокрема так звані "ряди тканин" вже повернуті у комунальну власність міста. Власники магазинів тепер зможуть укладати договори оренди з комунальним підприємством "Сучасне місто". Всі інші – також підлягають перевірці.
Ганна підприємець Мы очень надеемся, что городская власть нам поможет. Потому что если не они, то непонятно вообще куда нам обращаться и с кем разговаривать, потому что опять вводятся новые фирмы-прокладки, с которыми мы должны заключать договора и мы не можем заключить договора с собственниками, с "АВЭКом" вернее. Собственники магазинов – это мы, которые построили их за свои деньги. А никаких документов у нас на это нет. И доказать мы это, на данный момент, не понимаем как.