В Харківській “метрошколі” фізику викладає вчитель з Чехії (відео)

26.09.2023 20:40   -

Наразі у “метрошколі” триває урок фізики для одинадцятикласників. І цікавий він тим, що проводить його вчитель математики і фізики з Чехії. І викладає він за авторською, унікальною методикою. Все, що стосується руху небесних тіл, Милан пояснює учням за допомогою дерев’яного макету.

Ось так, наочно демоструючи рух сонця, чеський вчитель розповідає харківським учням про складні фізичні закони. До речі, цю модель сонячної системи Милан сконструював сам і подарував її Харківській “метрошколі”. Завдяки такій механічній наглядності учні дуже швидко опановують тему. А працювати зі справжнім науковим макетом, кажуть одинадцятикласники, дуже цікаво .

ЄГОР ОДИНАДЦЯТИКЛАСНИК
По ньому можна вичислити, де знаходиться Сонце, які пори року, в якому дні року відносно Землі.

Так, макет сонячної системи Євдокса здатен відтворити траєкторію руху Сонця по небу так, як її бачить людина, яка стоїть на землі – в будь-якій точці, в будь-який день року. А теоритичні знання, підкріплені практикою, завжди дають більше користі, говорять учні.

СОФІЯ ОДИНАДЦЯТИКЛАСНИЦЯ
Мені дуже сподобалось, тому що мені взагалі подобається фізика, як наука, тому що вона вивчає багато наук вона в собі зібрала. Мені сподобався наш викладач на цьому уроці, тому що він розказав дуже складні теми простими словами. А також мені сподобалось дізнатись щось нове про нашу сонячну систему, тому що ми в ній живимо.

Милан вже рік працює логістом в інтернаціональному легіоні оборони України. За цей час досконало оволодів українською мовою. А його бажання викладати, каже, були таким сильним, що дізнавшись про харківську школу у метро, захотів навчати там дітей фізики.

МИЛАН СВРЧИНА ВЧИТЕЛЬ МАТЕМАТИКИ ТА ФІЗИКИ ЧЕХІЇ
Для мене це велика честь – навчати тут дітей. Тому тут діти-герої, що вони так працюють, що умови складні.

Щодо застосування в своїх уроках макету сонячної системи, говорить: діти, які своїми руками можуть прокласти траєкторію руху сонця, і не віртуально в компьютері, а за допомогою такого приладу, краще розуміють закони фізики. І тим паче запам’ятовують їх на все життя.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

МИЛАН СВРЧИНА ВЧИТЕЛЬ МАТЕМАТИКИ ТА ФІЗИКИ ЧЕХІЇ
Це такий модель, який зробив Евдокс, який жив у старій Греції за часів Платона. А мені трохи теж цікавить історія фізики. Це така моя улюблена тема. Це стара модель, але який не складний, можна бачити, як фізика працює.

Цього разу у Милана заплановано два уроки . Поглиблене вивчення теми в одиннадцятому класі і в форматі заохочувального знайомства з фізикою в шостому класі.

ТЕТЯНА ШНЕЙДЕРОВИЧ ГОЛОВНИЙ СПЕЦІАЛІСТ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ АДМІНІСТРАЦІЇ ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО РАЙОНУ ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Учні шостого класу не вивчали ще фізику. І ми сподіваємось, що Милан їх зацікавить і наступного року діти зможуть уже зацікавленими, змотивованими розпочати вивчення цього предмету. І Милану дуже захотілося з цією школою, розповісти про те, що відбувається в нашому місті, в нашій країні, в Чехії. Познайомитись з тими умовами – як діти в таких складних умовах навчаються.

Самі ж одинадцятикласники говорять, що раді можливості відвідувати уроки очно. Хоча вже й звикли працювати ди-станційно, все ж таки від таких традиційних уроків, кажуть користі більше.

ОЛЕСАНДР ОДИНАДЦЯТИКЛАСНИК
Нам все одно прийдеться здавати НМТ. Кому здавати фізику, це дуже не легкий предмет, і я вважаю, що офлайн спілкування з вчителем це дуже важливо, бо все таки офлайн навчання це сильніше за онлайн.

Школярі зізнаються, з нетерпінням чекають на уроки, що прово-дяться в метрошколі. А після такої фізики, дехто, кажуть, обере її в якості додаткового предмету під час складання мультипредметного тесту.

ОСТАННІ НОВИНИ