Важливі питання щодо іспитів у 2023. У Харкові – «Перший Всеукраїнський онлайн HMT Forum»

01.04.2023 17:26   -

Як якісно підготуватися до Національного мультипредметного тесту та успішно скласти вступні іспити, який виш обрати та не помилитися з вибором професії. Майбутні абітурієнти все частіше замислюються над цим, адже шкільне життя потроху добігає кінця. Аби допомогти вступникам знайти відповіді на ці питання – в Харкові організували «Перший Всеукраїнський онлайн HMT Forum».

Добрий день, Україна. На зв’язку місто-герой Харків. Раді вас всіх сьогодні вітати. І сьогодні ми з 10:00 до 17:00 з вами у прямому ефірі.

До онлайн-форуму долучилося понад 2,5 тисячі учасників із 23 регіонів України. На панельних дискусіях усі вони обговорюватимуть нагальні питання щодо цьогорічної вступної кампанії зі спеціальними гостями.

АНАТОЛІЙ БЕССОНОВ ГОЛОВА МОЛОДІЖНОЇ РАДИ ПРИ ХАРКІВСЬКОМУ МІСЬКОМУ ГОЛОВІ
Спікерами будуть представники Міністерства молоді та спорту, Міністерства освіти й науки, УЦОЯО та актор і телеведучий – Олександр Педан. Я вважаю, що ніхто, ніж ці Міністерства не зможе розповісти краще, як треба підготуватись до цих іспитів.

Що таке НМТ, коли саме проводитиметься, які предмети складатимуть, а також – про технічні аспекти проведення тесту для тих, хто знаходиться за кордоном, розповідає директор Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.

ТЕТЯНА ВАКУЛЕНКО ДИРЕКТОР УКРАЇНСЬКОГО ЦЕНТРУ ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ
Що вам важливо пам’ятати. Що НМТ не міститиме завдань із розгорнутою формою відповіді, що цьогоріч, на відміну від минулого, потрібно буде набрати щонайменше 10% від максимальної кількості тестових балів для того, щоб брати участь у конкурсному відборі. І, що як і минулого року, до всіх предметів НМТ буде застосовуватися відповідний коефіцієнт, який, власне, і дозволить нам відрізнити результати для вступу на різні спеціальності.

А от порадами щодо вибору вишу й майбутньої професії ділиться актор та телеведучий Олександр Педан.

ОЛЕКСАНДР ПЕДАН АКТОР ТА ТЕЛЕВЕДУЧИЙ
У нас є класична помилка. Ми досі обираємо університети або інститути. А не спеціальність першочергово. Пам’ятайте: найголовніше – обрати спеціальність, те, ким, ви хочете бути. А далі вже шукайте круті виші, крутих викладачів, нехай це будуть викладачі-практики, які дійсно знаються на цьому. І пам’ятайте найголовніше: якщо ви не зробите цей вибір – за вас його зроблять батьки.

Деректор департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Олександр Власенко зазначає: знаково, що такий захід організували саме в Харкові. І хоча заняття зараз проводять дистанційно, представники наших навчальних закладів мають вдосталь напрацювань, важливої та актуальної інформації, яка буде цікава вступникам зі всієї України.

ОЛЕКСАНДР ВЛАСЕНКО ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ У СПРАВАХ СІМ’Ї, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Долучились сьогодні 20 вишів України, харківських вишів, які будуть розповідати про себе й запрошувати на навчання наших студентів. Харків завжди був і залишається студентською столицею нашої країни. Тому це – дійсно символічно, що перший всеукраїнський форум такий проходить у Харкові.

Готуватися до вступних іспитів в умовах війни – важко, констатують спеціалісти. Попри це, минулоріч Харківщина посіла третє місце серед регіонів України за кількістю 200-більників. А найвищий результат у Харкові отримали 370 випускників. Тож наприкінці форму вони поділилися лайфхаками та власними секретами успіху з майбутніми абітурієнтами.

ОСТАННІ НОВИНИ