Верховная Рада утвердила новые правила проведения госзакупок и выборов мэров на местах

10.04.2014 21:47   -
Автор:

Закон про "Здійснення державних закупівель". Зміни до цього документу парламентарі почали розглядати одними з перших. Які потрібні норми при купівлі товарів держустановами – доповів прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Арсеній Яценюк прем'єр-міністр України

Ми пропонуємо зліквідувати процедуру закупівлі в одного учасника у тій формі, у якій вона існувала. А саме коли застосуванням норми закупівлі в одного учасника закуповували товари, роботи і послуги тільки у того учасника, якого визначав Прем'єр, чи-то Президент. Ми пропонуємо суттєво скоротити терміни держзакупівель. Мова йде про двох і трьохкратні скорочення цих термінів.

Також, додає прем'єр-міністр, процедура тендерів буде доступна для всієї громадськості. Та при цьому, йдеться у пояснювальній довідці до закону від уряду, скасовується розміщення інформації в державному офіційному друкованому виданні. Вона лише оприлюднюватиметься на веб-порталі. Та у цьому документі чимало розбіжностей, зазначають парламентарі. Зокрема, відзначили представники фракції Партії регіонів, документ має відмінності від того закону, що розглядався в комісіях.

Cергій Кальцев народний депутат України (фракція Парії регіонів)

В самому законопроекті положень про електронний реверсійний аукціон не має взагалі. Але в редакції, яку ми зараз голосуємо, вони є. І не просто є. Вони навіть визначають єдиного оператора відповідного електронного майданчика. Ним має бути Ощадний банк України. Тобто в проекті чітко прописується монополія одного суб'єкта. Як ви вважаєте, щоб на таку норму відповів комітет боротьби з корупцією, представники охоронних органів. Як би на неї відреаговувало суспільство? Я вважаю, що такі маніпуляції з нормативними актами є неприпустимими. Тому фракція Регіонів не голосуватиме за цей законопроект))

Та все одно цей закон був прийнятий Верховною Радою. "ЗА" – двісті двадцять дев'ять голосів.

Далі нардепи розглянули ще два законопроекти. Перший – про парламентську опозицію.

Валерій Писаренко народний депутат України (фракція Парії регіонів)

Цей закон дозволить нам нарешті припинити ті часи, коли одна частина залу перестає слухати іншу. Зокрема цим законопроектом пропонується чітко визначити такі права парламентської опозиції: право на представництва у керівництві Верховної Ради України та її органів. Право на участь у здійсненні парламентського контролю, право на участь у бюджетному процесі, на утворення опозиційного уряду, інших допоміжних органів.

Також за опозицією закріплюється право на виступи та заяви під час засідань Верховної Ради, на формування порядку денного та на співдоповіді. Але за умови, що всі дії опозиції не загрожують безпеці та цілісності України. Підтримали документ двісті тридцять три депутати.
Наступний законопроект – внесення змін до Закону "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів". Ці зміни стосуються міст із чисельністю населення у понад п'ятсот тисяч.

Андрій Іллєнко народний депутат України (фракція ВО "Свобода")

В містах, більшість за населення, ніж у пів-мільйони, необхідно проводити двотурову виборчу систему щодо виборів міського голови. Тому що міський голова повинен бути повноцінною легітимною фігурою.

Тобто пропонується проводити місцеві вибори у два тури, пояснюють автори документу. Щоб мер обирався з того, хто набрав у другому турі понад п'ятдесят відсотків голосів. Цей законопроект депутати прийняли за основу, аби згодом доповнити та ухвалити вцілому.