Він серед тих, хто створив Конституцію та Кримінальний Кодекс України. У Харкові вшанували пам’ять Василя Тація

21.01.2025 19:21   -

У Харкові пройшла наукова конференція, присвячена 85-річчю від дня народження Василя Тація – героя України, заслуженого діяча науки і техніки, повного кавалера орденів Ярослава Мудрого і за заслуги, державного радника юстиції першого класу, лауреата державних премій, колишнього ректора харківського юридичного університету. Василь Якович пішов з життя у 2022-му році, але його славне ім’я, як видатного криміналіста, ввійшло в історію країни.

АНАТОЛІЙ ГЕТЬМАН РЕКТОР ХНЮУ ІМ. ЯРОСЛАВА МУДРОГО
Саме в галузі кримінального права Василем Яковичем були проведені фундаментальні дослідження з проблематики кримінального правового регулювання, загального вчення про підставу кримінальної відповідальності, загального вчення про окремі елементи складу кримінального правопорушення, з актуальних питань інститутів незакінченого кримінального правопорушення, множинності кримінальних правопорушень, співучасті в кримінальному правопорушенні, питань призначення покарань і звільнення від нього, з проблематики кримінальної відповідальності за окремі види кримінальних правопорушень, особливо проти основ національної безпеки нашої держави, проти життя і здоров’я людини. В одночас, як надзвичайно обдарований дослідник, стратегічного мислення він не міг обмежуватися лише науковими дослідженнями в галузі кримінального права.

Досліджував Василь Тацій і конституційне право, кримінально-процесуальне право, загальну теорію боротьби зі злочинністю, питання захисту прав людини і утвердження правової державності в Україні, а також теорію та філософію права. Всю діяльність Василя Тація та його внесок в розвиток галузі юриспруденції важко переоцінити, зауважив харківський міський голова. Але перш за все, говорить Ігор Терехов, Тацій був справжнім харків’янином. Своїми науковими роботами він прославляв Харків.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Я пишаюсь тим, що я дуже гарно знав цього видатного і наукового діяча і харків’янина, він був і почесним громадянином міста Харкова, і дуже, багато зробив для Харькова насправді. І коли він сказав, що ” навіщо тут всі ми, якщо не буде студентів”, то для нас це сьогодні неабиякий виклик, бо нам сьогодні потрібно зберегти наші виші, якими ми пишаємось. І якщо не буде студентства, то не буде такого міста Харкова, який він був до війни. І для нас дуже важливо зберегти студентство. Крім цього, академія правових наук – єдина академія , яка не розташована в столиці, і нам потрібно відстояти, щоб академія правових наук залишалася в Харкові. Для нас це дуже важливо, дуже знаково.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Присутні з цікавістю слухали доповіді виступаючих. В залі були і ті, хто все своє житя присвятив юриспруденції, має за плечима вагомий досвід роботи, були й ті, хто лише робить перші кроки в цій професії.

Студент першого курсу Дмитро Петренко, наприклад, говорить, доробки Василя Тація його цікавлять своїм досконалим поглибленням у предмет. Юнак каже, кожен майбутній правозахисник повинен ознайомитись з роботами Тація. Це вже як класика.

ДМИТРО ПЕТРЕНКО СТУДЕНТ ФАКУЛЬТЕТУ ПРОКУРАТУРИ ХНЮУ ІМ. ЯРОСЛАВА МУДРОГО
Так як я навчаюсь на факультеті прокуратури, я цікавлюся багатогалузево. І одним  з цих галузей є кримінальне право, що насамперед в моїй перспективі залежить майбутній і цікаво дізнатись щось нове те, що я не знаю.

Ім’я Василя Тація нащадки зажди будуть пам’ятати, говорить один із його учнів, не лише як науковця , а як людину державного рівня. 

ВАДИМ КОЗАК ДОЦЕНТ КАФЕДРИ КРИМІНАЛЬНОГО ПРАВА ХНЮУ ІМ. ЯРОСЛАВА МУДРОГО
Оскільки Василь Якович стояв безпосередньо у витоків створення нашого нового закону Конституції , він є одним з авторів конституції. Він очолював робочу групу, яка готувала нині чинний кримінальний кодекс України, він є, не побоюсь цього слова, фундатор вищої юридичної освіти в Україні. Він є творцем національної академії правових наук. Тому, переоцінити його дуже важко.

ОСТАННІ НОВИНИ