Зашкодила не лише пожежа: від чого потерпає Журавлівський ліс і чи буде його відновлено?
Донедавна сосновий ліс поблизу Журавлівського гідропарку був тим місцем, де можна подихати свіжим хвойним повітрям, влаштувати пікнік чи просто прогулятися. Та 16 вересня там спалахнула масштабна пожежа, у результаті якої зайнялося більш ніж 3 га. зелених насаджень. А наступного дня ще й ворог вдарив по лісу керованою авіабомбою. Тому нині на місці донедавна зелених дерев там видніються обвуглені стовбури. Однак, як міська влада, так і комунальники одноголосно зазначають, що попри всі складнощі, Журавлівський ліс поступово буде відновлений.
ІРИНА САЙКО РЕЧНИЦЯ СКП “ХАРКІВЗЕЛЕНБУД”
Звісно, журавлівський ліс буде відновлено. Про це неодноразово заявляв мер Ігор Терехов, що там буде рекреаційна зона відпочинку для харківʼян. Що стосується відновлення, наразі розробляється концепція відновлення цього лісу. Концепція відновлення журавлівського лісу буде робитися спільно з екоактивістами, з біологами, з екологами. Тобто, як ви знаєте, наш колектив тісно співпрацює з провідними біологами міста, у нас проходять практичні заняття, лекційні заняття на підприємстві. І ось вони вважають, що ліс на Журавлівці повинен бути змішаної форми. У Журавлівському лісі було знайдено захворювання кореневої губки, а наявність там дубів, беріз, лип та інших дерев допоможе подолати цю хворобу і ми з цим погоджуємося.
На підприємстві зазначають, що коренева губка вразила не лише обгорілі дерева. Вона вже не перший рік шкодить хвойним насадженням у Журавлівському лісі, вбиваючи одна за одною сотні сосен.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ІРИНА САЙКО РЕЧНИЦЯ СКП “ХАРКІВЗЕЛЕНБУД”
Навесні минулого року нашими фахівцями було висаджено понад 20 тис. сосен. Обстеження показало і там наявність кореневої губки, цього захворювання. Тому наразі наші фахівці чекають на зниження температур , і ми розпочинаємо роботи з лікування.
Наразі надзвичайники уже обстежили всі постраждалі ділянки Журавлівського лісу. У висновку – вони є цілком безпечними. Тепер справа переходить до рук спеціалістів “Харківзеленбуду”, які повинні підготувати грунт до висадки нових дерев та допомогти ураженим соснам. Лікування комунальники розпочнуть, як тільки понизиться температура, адже корені хвойних дерев не можна чіпати у спекотну погоду.
ІРИНА САЙКО РЕЧНИЦЯ СКП “ХАРКІВЗЕЛЕНБУД”
Будемо робити все обережно, це повʼязано з корінням дерев. Тому всі необхідні за регламентом роботи там буде проведено.
На підприємстві зазначають, що будуть робити все можливе, аби якомога швидше виконати поставлені завдання. Однак взнаки також даються постійні ворожі обстріли, що значно гальмують процес відновлення.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Житловим сертифікатом скористалися понад 1200 жителів Харківщини
- У Харкові безхатько вдарив ножем чоловіка
- Яйця, хліб та овочі: чому українці платять за продукти все більше?
- Харківські енергетики отримали спецтехніку від Японії (фото)
- На Харківщині браконьєр наловив риби на понад 760 тисяч гривень (фото)