Спортивні новини Харкова | 21.06.2024

21.06.2024 17:19   -

Боротися- значить перемагати. Харківські борці вільного стилю здобули 1 золоту та 3 бронзові медалі на чемпіонаті України, який проходив в Івано-Франківську.

Сильніше виступив Мухаммед Алієв. Чемпіон світу U23 піднявся на вищу сходинку п’єдесталу у ваговій категорії до 86 кілограмів. 24-річний вихованець заслуженого тренера України Миколи Ченцова та Ярослава Ченцова був головним фаворитом змагань і не всі суперники захотіли з ним зустрічатися. До чвертьфіналу Алієв вийшов без боротьби. Потім він достроково розправився з Данилом Свиридовським з Дніпропетровської області, у півфінальному «дербі» здолав Деміда Караченко з перевагою у п’ять балів – 8:3.

У фіналі харків’янин мав боротися зі столичним спортсменом Олексієм Щербаком, терпляче чекав його, але киянин так і не з’явився. Офіційна версія- травма. Мухаммед Алієв став 3-разовим чемпіоном України. Караченко отримав бронзову нагороду. У поєдинку за третє місце він здобув вольову перемогу над Свиридовським – 4:1. Учасник олімпійського відбіркового турніру, бронзовий призер чемпіонату Європи Каміль Керімов боровся в Івано-Франковську не у своїй категорії- до 57 кг, а у важчій – до 61 кг.

У стартовому поєдинку він «розібрав» за 56 секунд киянина Гульоглана Аббасова, а за вихід до півфіналу поступився місцевому кумиру та майбутньому чемпіону Андрію Джелепу – 1:4. Забрати “бронзу” було справою техніки. Втішну сутичку Керімов виграв достроково у першому періоді, у дуелі за третє місце переміг івано-франківця Ярослава Гурського з перевагою у три бали- 7:4. Майстер спорту України міжнародного класу Володимир Кочанов досяг аналогічного успіху у вазі до 125 кг. 21-літній харків’янин провів три сутички. У першій- боровся з представником Тернопільської області Олександром Колдовським. Спочатку Кочанов захопив лідерство, потім уперед вирвався суперник. Незадовго до закінчення зустрічі хар- ківський «важковаговик» відновив «статус кво» – 4:4, але за якістю набраних балів, технічних дій поступився перемогою.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Отримавши шанс пробитися до «бронзового» фіналу через втішний раунд, підопічний Миколи Ченцова та Святослава Хоменко його максимально використав. У півфіналі він поборов свого земляка Дмитра Гаміловського- 3:0. У поєдинку за «бронзу» суперником Володимира був полтавець Микита Ріяко. Довго з ним Кочанов не церемонився. Вже у першому періоді набрав 10 балів та здобув технічну перемогу. Руслан Соловей та Дмитро Міхнюк претендували на бронзові нагороди у вагових категоріях до 57 і 61 кг відповідно, але програли и залишилися п’ятими. У загальнокомандному заліку івано-франківського чемпіонату України з вільної боротьби збірна Харківської області посіла 6 місце.

Ігор Червінський зробив у Івано-Франківську медальний дубль на чемпіонаті України з плавання на відкритій воді. Легендарний харківський спортсмен, переможець та призер чемпіонатів Європи, віце-чемпіон світу, учасник чотирьох Олімпіад «виловив» у місцевій акваторії срібну та бронзову нагороди. 42-річний Ігор Володимирович фінішував другим у запливі на 10 км з результатом- 2 години 2 хвилини 20,6 секунди. Червінський поступився лише молодшому на 10 років дніпрянину Володимиру Воронько, який випередив його на 50 секунд. На дистанції вдвічі коротше підопічний заслуженого тренера України Юрія Вереїтінова став бронзовим призером.

Молодим скрізь у нас доріжка. І сектори. Олександра Сівцова здобула перемогу на чемпіонаті України U18 з легкої атлетики, який завершився у Луцьку. П’ятнадцятирічна харків’янка була першою у семиборстві, набравши у складних погодних умовах 4 361 очко. Найближчих суперниць, які склали їй компанію на п’єдесталі, вихованка Миколи Халаїма та Асі Бардіс випередила на 141 та 317 очок відповідно. У трьох видах-стрибках у висоту, бігу на 200 та 800 метрів Сівцова покращила особисті рекорди. Анна Вяла та Варвара Вакуленко посіли 3 та 4 місця у потрійному стрибку.