Донорами крові стає все більше харків’ян (відео)

16.06.2024 12:00   -

Під час війни потреба в крові дуже висока. Вона необхідна і воїнам, і мирним мешканцям, пораненим під час обстрілів. Кров одного донора може врятувати життя трьом людям, а інколи для порятунку однієї людини потрібна кров трьох і більше донорів.

А скільком ще просто хворим із різними діагнозами потрібні переливання крові чи ліки на основі плазми! Все це розуміють харків’яни. Тож щодня у центрі крові – довгі черги з тих, хто хоче стати донором. Говорять, сьогодні це, нехай і маленький, але їхній особистий внесок у загальну світлу справу – Перемогу.

ВОЛОДИМИР КОТКОВСЬКИЙ ГОЛОВА АДМІНІСТРАЦІЇ ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО РАЙОНУ ХАРКОВА
Обласний центр крові для кожного харків’янина це досить відоме місце. І сьогодні в цьому місці кожен харків’янин може долучитися до нашої спільної перемоги. Для цього достатньо просто прийти і здати кров для наших славетних воїнів, які боронять нашу країну, нашу Харківщину для того, щоб ми могли працювати. Для того, щоб наші діточки могли навчатися, рости. І для того, щоб ми найскоріше добули нашу перемогу, перемогу добра над злом.

ОЛЕКСАНДР КУХАР ДЕПУТАТ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
Я вам скажу, що наші лікарі повинні бути готові до будь-яких надзвичайних ситуацій, а запас крові, це в данному випадку є необхідною допомогою і тому, кров потрібна не лише пораним, а й людям, які планові операції роблять. Тому я скажу, що сдача крові не займає багато часу і я пропоную всіх громадян доєднатися до цього процесу, щоб ми могли спасти життя деяким людям.

Сьогодні тут багато тих, хто прийшов вперше, та ще більше почесних донорів. До речі, термін донор походить від слова дарувати. Тож вдячність і пошана тим, хто дарує частину своєї крові.

ОЛЕКСАНДР КАСЬЯНОВ ДЕПУТАТ ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Я приходжу сюди кожен 61-й день. Війна ж. І кожен повинен приходити. У нас на фронті дуже багато поранених. І дуже сильно усім нужна сейчас кров. Тому я кожні 60 днів приходжу сюди здавати кров.

ІРИНА КАПЛІЄНКО ДЕПУТАТ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
Хочу сказати, що я вже є донором, не вперше здаю кров. І стала донором саме під час війни. Тому що я розумію, і медичним закладам зараз потрібна кров, особливо в Харківському регіоні. У нас ідуть запеклі бої. Страждають і військові, і цівільні. Тому ця потреба нагальна. І я вважаю, що сьогодні це не лише такий акт доброти, а ще й патріотизму. Я і сама донор і закликаю всіх долучитись, щоб ми хоч чимось допомогли нашим військовим пораненим.

Кожен донор вже чітко знає, яких правил необхідно дотримуватись перед донацією, щоб не зіпсувати кров. Стосується це і дієти, і режиму дня, і ще багато чого. Та все одно вже безпосередньо перед тим, як сісти в крісло, лікарі проводять огляд донора, роблять відповідні аналізи. Тож кров, яка знаходиться в базі центру, найякісніша. А робота працівників центру вкрай клопітка, відповідальна і важлива, говорить директор центру крові.

ОЛЕНА МАЛИГОН ДИРЕКТОР ХАРКІВСЬКОГО ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ СЛУЖБИ КРОВІ
Наше основне завдання – постійно планувати донорство крові для того, щоб ми могли своєчасно поповнювати запаси і забезпечувати заклади охорони здоров’я.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Наразі є важливою здача саме цільної крові, говорять в центрі. Але є потреба і в компонентах крові: плазма, еритроцити, тромбоцити, лейкоцити. Кожен з компонентів має свою специфічну функцію, і використовується для виготовлення різних препаратів із крові.

ОЛЕНА МАЛИГОН ДИРЕКТОР ХАРКІВСЬКОГО ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ СЛУЖБИ КРОВІ
Є донорство крові і є донорство компонентів крові. Тому, наразі дуже важливо, коли долучаються донори і стають постійними донорами, саме донори клітин крові, а саме компоненту такого, як тромбоцити афорез.

На жаль, як би активно харків’яни не долучались до донорства, дефіцит крові залишається. І необхідними є всі групи крові, зауважує керівник установи.

ОЛЕНА МАЛИГОН ДИРЕКТОР ХАРКІВСЬКОГО ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ СЛУЖБИ КРОВІ
Але нагальним є дефіцит по негативним групам крові. Тому, якщо у нас виникає дефіцит негативних груп крові, ми відразу відправляємо смс донорам, що просимо вас звернутися до центру крові. Ваша допомога дуже важлива. І донори досить гарно відкликаються.

Загалом з початку масштабного вторгнення донорський фронт Харківщини значно посилився , говорить директор центру. Зросла і культура донорства. А кількість донорів, які з категорії “первинних” перейшли до категорії “кадрових”, зросла до 40 відсотків.

ОСТАННІ НОВИНИ