Харків’яни, які постраждали через обстріл, отримують міжнародну фінансову допомогу

23.10.2023 20:13   -

Кожен обстріл для Харкова – це не лишень випробування на міцність, оперативність та злагодженість всіх служб. Кожен обстріл і приліт це колосальні руйнування. І зі значим обсягом всього того, що потрібно тут і зараз, аби перенести чергове лихо, Харкову допомагають міжнародні партнери. Такого роду допомога зазвичай відбувається відразу ж за декількома напрямками. Так було і після 6 жовтня, коли росія нанесла удар по місту двома ракетами типу «Іскандер».

ДМИТРО ДАВІДЬЯНЦ ДИРЕКТОР КУ «ОФІС РЕФОРМ ХАРКОВА»  
Перший етап це, безпосередньо, через декілька годин після прильоту ми бачили як фонди приїжджали з гарячою їжею, як фонди надавали психологічну допомогу та ремонтні набори. Другий етап – це вже після прильоту ми бачимо, що декілька фондів при координації ОТЧЕ та заступника міського голови Світлани Олександрівної Горбунової-Рубан згодились на те, щоб надати матеріальну саме допомогу. Тому у трьох районах міста було організовано 5 локацій, де люди саме реєструвалися на матеріальну допомогу. Виплати від ООН близько 10 тисяч гривень. На одну людину. Ми можемо казати, що понад 800 сімей, які наразі потребують цієї допомоги.

Ще один важливий напрямок, – відновлення понівечених квартир та будинків харків’ян. Зараз хоч і вікна зашиті OSB-плитами, але представники міста готують вже списки тих, кому завдяки міжнародним організаціям замінять ці OSB-плити на склопакети. Більше того,  декому завдяки міжнародним фондам, проведуть і ремонти в оселях. Якщо в цифрах, то лишень через останні обстріли ремонти в квартирах потребують 800 родин.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ДМИТРО ДАВІДЬЯНЦ ДИРЕКТОР КУ «ОФІС РЕФОРМ ХАРКОВА»  
Декілька фондів вже зараз зголосилися на те, щоб зробити скління у деяких квартирах. А також ми очікуємо на теплі речі для людей, що найбільше постраждали. Для дітей, для матерів і так далі від УВКБ ООН, тому що ми розуміємо, що через цей приліт багато людей залишилося без усього найнеобхіднішого.

Взагалі, якщо підвести підсумки тієї допомоги, що отримував Харків протягом 2023-го, то вона – неоцінена для міста. Оскільки завдяки фінансовій допомозі Харків має змогу зашивати вікна OSB-плитами, ремонтувати і відновлювати все те, що руйнують рашисти.

ДМИТРО ДАВІДЬЯНЦ ДИРЕКТОР КУ «ОФІС РЕФОРМ ХАРКОВА»  
Якщо ми кажемо про допомогу, яку міжнародні фонди цього року надали щодо ремонту квартир, щодо скління, то ми говоримо про понад 3000 квартир, що мали можливість бути – претендували на заміну вікон та були замінені, а також на ремонт саме в середині. Це міжнародні фундації, як УВКБ ООН і АМ виділили понад 10 мільйонів доларів на те, щоб провести ці роботи у місті Харкові. Ключовим таргетом було саме ремонти на Північній Салтівці, як найбільш постраждалого району міста. І ми зараз спілкуємось і вже маємо домовленості, що обсяг скління збільшиться у 5 разів наступного року.

ОСТАННІ НОВИНИ