Собаки-сапери працюють на Харківщині. Це спокійний, урівноважений, ретельний пошук ворожих вибухівок

15.11.2023 18:41   -

На сторожі мінної безпеки Харківщини вперше  – чотирилапі сапери. Бельгійські вівчарки Альф і Квадр пройшли спеціальне тренування у виявленні тротилу і були передані службі з надзвичайних ситуацій.

ОЛЕКСАНДР ЖУРІД НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛЕННЯ МІННОПОШУКОВИХ РОБІТ ДСНС УКРАЇНИ
Собака реагує безпосередньо на вибуховий матеріал. Запах металу, пластику вона не позначає, вона позначає матеріал, який саме в боєприпасі знаходиться.

Неперевершені навички собак дозволяють знаходити ворожі міни і вибухівки навіть під землею. Одна така навчена собака здатна обстежити протягом дня до 350-ти квадратних метрів замінованої території – за умов гарної погоди і задовільного фізичного  стану собаки, розповідає спеціаліст. Контролює роботу песика сапер, він же і слідкує за боєздатністю і здоров’ям чотирилапого.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ОЛЕКСАНДР ЖУРІД НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛЕННЯ МІННОПОШУКОВИХ РОБІТ ДСНС УКРАЇНИ
Якщо вона втомилась трішки, або їй треба попити води, він бере перерву, ложе собаку в безпечне місце і собака відпочиває.

Спеціалісти ДСНС зауважують, що собаки залучаються для спокійного, урівноважено, ретельного пошуку вибухових пристроїв, коли досталь часу на розмінування, не потрібно поспішати. Собака навчена проходити по маршруту 10 метрів, охоплюючи периметр півметри і повертатись на точку, пояснюють спеціалісти. Так поетапно, крок за кроком під керівництвом сапера песики роблять важливу і досить небезпечну справу.

ОСТАННІ НОВИНИ