«Ця шафа не буде мати сенсу». Центральний парк Харкова атакують мародери (відео)

03.10.2023 20:58   -

Центральний парк міста. Поруч з озером улюблене місце книголюбів. У шафі «Буккросингу» завжди є що почитати, як для дорослих, так і для дітей. Щоправда, це місце облюбували і мародери. Минулого тижня співробітники парку виявили, шо шафа, через яку люди обмінювалися книгами, практично порожня. Але після того як парк повідомив про те, що сталося, небайдужі харків’яни почали приносити книжки. Та довго вони теж не затримуються. Невідомі їх продовжують забирати. До того ж десятками.

НАТАЛІЯ ВІКТОРІВНА ХАРКІВ’ЯНКА
На жаль, дуже жаль. Що ж зробиш. Люди бувають різні. І по різному до цього відносяться. Я взагалі не розумію, навіщо. Воно нікому не мішає. Взяти, почитати і повернути це одне, а взяти унести чи вибросити це зовсім інше.

Інші ж харків’яни продовжують заповнювати бібліотеку просто неба. Мовляв, добрі справи можуть побороти і мародерство.

ТЕТЯНА ХАРКІВ’ЯНКА
Я вобще-то квартиру знімаю, у мене згоріла квартира. Тому книжок нема. Ну там продавали по дешевке, там по 7-10 гривень. Я купляла, прочитала і принесла тут пару книг пока. Я б із задоволенням приносила, якщо б були. Нема.

ІРИНА ХАРКІВ’ЯНКА
Ой, та багато принесла. Ой, там на усякі смаки. Кому що понравиться, те і візьме. У мене вдома доволі велика бібліотека ще з тих часів, коли з книгами були проблеми. І зробилось так, що багато двійників. Дарували, приносили, купували. Ось тепер хочу поділитися. Є книги, які мені вже не цікаві, не цікаві моїм дітям. А може комусь буде цікаво. Хай читають.

У парку всі книги, що в шафі буккросингу, промаркували. Так, щоб ті, кому потраплять книжки, розуміли звідки вони.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

АНДРІЙ КРАВЧЕНКО ПРЕССЕКРЕТАР ЦЕНТРАЛЬНОГО ПАРКУ ХАРКОВА
Їх дуже просто виявити. Тут, тут є печатка. Всередині: Центральний парк «Буккросинг Харків». Так само на 17 сторінці. Для чого ми це робимо ? Ну іще й наліпку наліплюємо. Для того, коли ця книжка, якщо вона з’явиться на вторинному ринку, то продавці і підприємці мали змогу побачити, що книжка фактично крадена. Її не треба приймати. Тому звертаюсь до всіх харків’ян, якщо ви бачите ось таку книжечку, десь на розвалі, де їх продають, то скажіть, що це з Центрального парку і так робити не можна.

Вгазалі ця шафа Буккросингу у харкіському парку розгорнута вже декілька років. Люди завжди могли обмінюватись книжками. Такого принципу, закликають харків’ян у парку, потрібно дотримуватись і зараз.

АНДРІЙ КРАВЧЕНКО ПРЕССЕКРЕТАР ЦЕНТРАЛЬНОГО ПАРКУ ХАРКОВА
Це про більш менш рівноцінний обмін. Ти розумієш, що в тебе мемуари Черчілля є і ти поставив їх на полицю, аби якась дівчина почитала його, а натомість взяв почитати принесений тією ж дівчиною «Бійцівський клуб», наприклад. Потім повернув, взяв ще щось і таким чином обмін книжками триває. Якщо люди будуть ставитись до простих правил, будуть приносити книжки, які не мотлох, якими цікаво поділитися, брати не 25 книжок, а 1-2 для того, щоб почитати і повернути, то така ідея буде існувати. Якщо ж просто забирати, то ця шафа не буде мати сенсу. Порожній об’єкт не потрібен нікому. Що стосується того, що можна приносити, то будь-що, чим ви вважаєте за потрібне. Єдине що не варто нести – усіляку совєцьку пропаганду, бо вона зараз дуже не на часі. А також не варто нести книжки дитячі, які розписані. Чи дитина втомилася читати, не дочитала, чи вчилася писати, не дописала, а вона така пошарпана, поставимо сюди. Вона не потрібна.   

ОСТАННІ НОВИНИ