Жителі розбомбленої 16-типоверхівки на Північній Салтівці – на стадії отримання сертифікатів

20.11.2023 20:12   -

У Харкові триває демонтаж найбільш зруйнованої 16-типоверхівки по вулиці Наталії Ужвій. Найскладніший блок робіт, а мова йде про розбирання ліфтової частини під’їзду, це близько 60 тон, вже на завершальній стадії. Відтак спеціалісти, як конструктор прибиратимуть всі поверхи висотки.

ЄВГЕН ПАСЕНОВ ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ ЖКГ ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Найскладніший етап він добігає кінця. А так ми не можемо передбачити геть усе тому, що ви бачите, у якому стані знаходиться об’єкт. Тому, як на мене, перший етап найскладніший. Те, що ми розмовляли з підрядником та інженерною групою, яка у нього є, самий найскладніший перший – саме демонтування верхньої частити – ліфтового приміщення, поза моєю спиною бачите нависання там плит, які наразі є. Тому, що дуже важко передбачити хід самої конструкції. Якщо ми не впораємось, то договір буде прологнований, ми ж повинні завершити роботи. Питання це збереження людей, які працюють на об’єкті – здоров’я та життя і друге питання – це другий під’їзд, який є поряд з ним  – зберігання його, щоб ми його могли відновити  і люди могли заселитися і проживати там. Але це вже буде ясно після виконання робіт і якщо потрібно – проведення інструментального дослідження, ну якщо буде потрібно, якщо вскриється щось нове, чого ми там не бачили.

А поки ж, кажуть спеціалісти, є всі шанси зберегти сусідній під’їзд будинку. Про відновлення того, що зараз демонтують, поки в місті мова не йде. Оскільки першочергове завдання – прибрати аварійну частину 16-типоверхівки, аби попередити нещастя.

ЄВГЕН ПАСЕНОВ ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ ЖКГ ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Активна група людей, яка проживала за цією адресою, а саме в цьому під’їзді, ми з ними на контакті. Наразі 18 з них вже на стадії оформлення сертифікатів, отримання сертифікатів за державною програмою, всі інші або оформлюють документи. Тобто ми працюємо і зі сторони збереження матеріальних цінностей і, звичайно, зі сторони отримання сертифікатів.

Завершити роботи з демонтажу всього під’їзду багатоповерхівки, кажуть у муніципалітеті, планують до кінця цього року. Найписимістичний прогноз – січень 2024-го.

ОСТАННІ НОВИНИ