Емоційний стан харків’ян під час війни: Ігор Терехов – про потреби міста (відео)

09.07.2024 18:30   -

Головні потреби прифронтового Харкова, емоційний стан його жителів та як місто тримається в умовах війни. Такі теми обговорив мер Ігор Терехов із журалістами Чехії, які прибули до міста та на власні очі побачили його життя. І перше на чому акцентував мер увагу – це нагальна потреба у протиповітряній обороні.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Якщо буде протиповітряна оборона – у нас будуть усі комунальні послуги, у нас буде стале енергозабезпечення. У нас діти будуть ходити до шкіл. Крім цього, хочу сказати, якщо буде протиповітряна оборона – буде зовсім інше життя у місті. Якщо буде безпека, по-перше, люди будуть повертатися. Бо вони будуть розуміти, що в них буде де працювати, що діти будуть ходити до дитячих садків та шкіл. Крім цього вони будуть розуміти, що вони знаходяться в безпеці і зовсім по-іншому буде життя.

Втім і зараз Харків, попри регулярні обстріли та постійні загрози, продовжує жити. У місті працюють, навчаються та розвиваються. Ігор Терехов додає, муніципалітет робить все можливе для того, щоб зробити Харків якомога комфортнішим для його жителів. І одним із доказів цього є – чистота міста. І це відмічають не тільки самі жителі, а і гості з інших міст та держав.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Бо це емоційний стан у людей. Якщо вони будуть бачити, що все прибирається, якщо вони будуть бачити, що все так як вони звикли до війни, тоді у них буде гарний емоційний стан. Коли вони будуть бачити руйнації навколо себе, коли вони не будуть відчувати, що працюють комунальні установи, комунальні підприємства. Коли вони будуть бачити, що, знаєте, руки опустилися додолу, то і у них також буде емоційний стан дуже важкий.

Бо дуже важливо підтримувати психологічний стан людей, наголошує мер. Адже Харків постійно потерпає від обстрілів рашистів, які нещадно руйнують житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури. Тож для харків’ян важливо відпочивати та відволікатись від жахів війни.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Якщо ви пройдете до саду Шевченка, якщо ви пройдете по парку Центральному, інші локації – ви побачите зовсім мирне життя. Це психологічне розвантаження, такі зони психологічного розвантаження людей – їм це дуже потрібно.

В цьому і є незламність Харкова – саме любов його жителів до свого міста загартовує людей та дає сили у такі важкі часи. Але для прифронтового міста, акцентує Ігор Терехов, дуже важливий захист неба. Тож у співпраці із державою, мер постійно наголошує міжнародним партнерам про важливість надання сучасніших систем ППО.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Йде війна. Війна йде і у Харкові також, бо прильоти, жертви і все інше, руйнації.Тобто війна йде по всій Україні насправді ми бачили Київ, коли були жахливі прильоти, були жахливі руйнації, жертви. І в інших містах. Але Харків знаходиться, як форпост на передовій – ми, якщо казати, знаєте, ми самі на “нулі”.

ОСТАННІ НОВИНИ